چهارشنبه, 12 دی 1397 21:57

معرفی فیلم Bird Box «جعبه پرنده» محصول 2018 / با گوش هایت ببین!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
معرفی فیلم Bird Box «جعبه پرنده» محصول 2018 / با گوش هایت ببین! معرفی فیلم Bird Box «جعبه پرنده» محصول 2018 / با گوش هایت ببین!

پانیذ اسماعیل لو(سی و یک نما) – مالوری (ساندرا بولاک) با چشمان بسته ، دو فرزندش را به سمت قایق می برد و در راه مرتب به آنها گوشزد می کند، تحت هیچ شرایطی نباید چشمانشان را باز کنند و از حس شنوایی خود در مسیر به جای حس بینایی هم کمک بگیرند.

 «مالووی» به همراه دختر و پسر خردسال، سوار بر قایق در رودخانه ای خروشان، به مقصد مکانی امن پارو میزند. فیلم به پنج سال پیش بر می گردد ومالووی گر چه ازدواج نکرده، اما باردار است و به همراه خواهرش مری زندگی می کند و نقاشی می کشد. او هیج حسی نسبت به پسری که تا چند روز دیگر به دنیا می آید، ندارد و تصمیم گرفته که بچه اش را پس از به دنیا آمدن ، به کمک مددکار اجتماعی و پزشک زنان به یک خانواده بسپارد.

 

معرفی فیلم Bird Box جعبه پرنده


ناگهان اتفاقی زندگی وسرنوشت او را تغییر می دهد.
در کشورهای قدرتمند دیگرمثل چین و روسیه، مردم دسته، دسته خودکشی می کنند و حالا این نیرو یا موجود عجیب به آمریکا آمده و هر کس به آن نگاه کند، فوری خود را خواهد کشت.همانطور که خواهرش مری به این عمل دست می زند.
مالوری به خانه ای پناه می برد که چند نفر دیگر از جمله داگلاس(جان مالکوویچ) که دخترش را در این سونامی خودکشی از دست داده نیز آنجا هستند .

پناه بردن و ندیدن به امید زنده ماندن، ادامه دارد و او با به دنیا آوردن فرزندش تازه معنی عشق مادری را درک می کند.
این کشمکش برای زندگی، پنج سال ادامه دارد و....
اشاره به اینکه فیلم "جعبه پرنده" می تواند یک فیلم معترض و فلسفی باشد به دلیل نشانه هایی است که در آن می بینیم.

 

معرفی فیلم Bird Box جعبه پرنده


خودکشی ها که از کشور های پرقدرت روسیه و چین و سپس آمریکا شروع می شود، اینکه اگر چشم هایت را به روی دنیا و واقعیت هایش ببندی، زنده می مانی و اینکه در این میان ، دیوانه گان حتی با دیدن این پدیده ی ماورایی ، باز هم زنده می مانند و از طرفی دیگر، شخصیت های این خانه که از نژادهای مختلف هستند، دلیل خوبی است تا جعبه پرنده را اشاره ای به" کره ی زمین" بدانیم.
فیلم سینمایی جعبه ی پرنده یکی از جدیدترین تولیدات شبکه نتفلیکس (Netflix) به کارگردانی «سوزان بیر»، است. این فیلم اقتباسی مهیج که در ظاهر یک اکشن ماورایی و ترسناک به نظر می رسد اما عمبق تر از آن است، می تواند سلبقه های متفاوت را راضی کند و حضور بازیگران سختگیری چون «ساندرا بولاک» و «جان مالکوویچ» ثابت می کند که از این اثر با اکران محدود اما پر مخاطب نمی توان به سادگی گذشت.

 

معرفی فیلم Bird Box جعبه پرنده


در فیلم جعبه پرنده، علاوه برساندرا بولاک در نقش مالوری و جان مالکوویچ در نقش داگلاس، تروانته رودز در نقش تام، سارا پلسون در نقش جسیکا شنون، جکی ویور در نقش شریل، روزا سالازار در نقش لوسی، دنیل مک‌ دانلد در نقش المپیا درکنار بازیگر ایرانی تبارداود(دیوید) دستمالچیان نیز ایفای نقش می کنند.
«سوزان بیر» کارگردان دانمارکی و یکی از فیلمسازان زن مطرح سینما و تلویزیون است و او را با سریال مطرح «مدیر شب» میشناسیم که سال گذشته توانست جایزه امی در بخش بهترین کارگردانی مینی سریال و فیلم های تلویزیونی را به دست بیاورد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید