پنج شنبه, 01 آبان 1399 08:37

معرفی فیلم «محاکمه هفت شیکاگویی» (The Trial of the Chicago 7)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم «محاکمه هفت شیکاگویی» (The Trial of the Chicago 7) معرفی فیلم «محاکمه هفت شیکاگویی» (The Trial of the Chicago 7)

سی و یک نما - فیلم «محاکمه هفت شیکاگویی» آخرین ساخته آرون سورکین است که فیلمنامه اش را هم خودش نوشته، محاکمه 7 شهروند معترض آمریکایی را به تصویر می کشد که توسط دولت مجرم شناخته شده اند.

این درام تاریخی و دادگاهی را آرون سورکین نوشته و کارگردانی کرده است؛ فیلم‌نامه‌نویس سرشناسی که با فیلم‌های «شبکه اجتماعی» (دیوید فینچر)، «مانی‌بال» (بِنِت میلر) و «استیو جابز» (دنی بویل) به اوج کارنامه‌اش رسید و پس از آن‌ها نخستین فیلمش را در مقام نویسنده و کارگردان ساخت با عنوان «بازی مالی».

hou_art_20201002_chicago7_header.jpg

برخی از منتقدان این فیلم را یکی از نامزدهای اسکار امسال می دانند. این فیلم همانند سایر فیلم های آرون سورکین فیلمی پر دیالوگ است. دیالوگ ها از ابتدا تا انتهای فیلم به صورت مسلسل واری به سمت بیننده شلیک می شود. این ویژگی که می توان گفت اصلی ترین ویژگی فیلم هم است، فرصت لذت بردن از سایر جنبه های فیلم را از تماشاگر سلب می کند. البته به نسبت فیلم «شبکه» دیالوگ کمی در این فیلم وجود دارد، ولی باز تماشاگر امانی از دیالوگ های فیلم ندارد.

Trial_of_the_Chicago_7-First_Reviews-Rep.jpg

«محاکمه هفت شیکاگویی» که ترکیب بازیگران پرستاره‌ای دارد، ابتدا قرار بود در سال ۲۰۰۷ توسط استیون اسپیلبرگ کارگردانی شود. این فیلم که از چهارم مهر در سینماهای ایالات متحده اکران شده، امتیاز میانگین ۷۶ از صد را از ۳۵ منتقد در «متاکریتیک» گرفته است.

ساشا بارون کوهن در نقش ابی هافمن، ادی ردمین در نقش تام هیدن، یحیی عبدالمتین در نقش بابی سیل، جرمی استرانگ در نقش جرمی روبین، جوزف گوردون لویت در نقش ریچارد شولتز، الکس شارپ در نقش رنی دیویس و دانیل فلاهرتی در فیلم جدید ارون سورکین نقش آفرینی کرده اند.

9908010851.jpg

خلاصه داستان: هفت شهروند شیکاگویی که در اعتراض مسالمت‌آمیز سال ۱۹۶۸ در همایش ملی حزب دموکرات شرکت کرده‌اند، با جرم‌های مختلفی از سوی دولت فدرال به محاکمه کشیده می‌شوند.

داستان فیلم The Trial of the Chicago 7 که براساس رخدادهای واقعی در تاریخ آمریکا نوشته شد، به تلاش چند نفر برای ایجاد تغییرات بزرگ می‌پردازد؛ آدم‌هایی که از نقاط مختلف آمریکا به سمت شیکاگو می‌روند تا نقشی در تاریخ ایفا کنند و سپس باید برای تلاش خود جواب پس بدهند. زیرا هرچه‌قدر که خودشان و بسیاری از مردم آن‌ها را به چشم قهرمان می‌بینند، کشور آمریکا این انسان‌ها را به‌عنوان برهم‌زنندگان نظم می‌شناسد.

2560.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید