شنبه, 21 فروردين 1400 13:09

معرفی فیلم «ماهی کوچک» (Little Fish)/ ویروسی که خاطرات عشق را تهدید می‌کند

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم «ماهی کوچک» (Little Fish)/ ویروسی که خاطرات عشق را تهدید می‌کند سی و یک نما

سی و یک نما - فیلم درام «ماهی کوچک» (Little Fish) عاشقانه‌ای است که در آن ویروس‌ها، عشق را نشانه گرفته‌اند.

 فیلم سینمایی «ماهی کوچک» (Little Fish) درامی عاشقانه و علمی‌خیالی به کارگردانی چد هارتیگِن است که پیش از این، با فیلم‌های بلند «مارتین بانر هستم» (۲۰۱۳) و «موریس از آمریکا» (۲۰۱۶) در جشنواره ساندنس تحسین شده و به‌ترتیب جوایز تماشاگران و فیلم‌نامه‌نویسی والدو سالت را برنده شده بود.

Little-Fish-movie-poster.jpg

«ماهی کوچک» در جشنواره ترایبکا ۲۰۲۰ نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم داستان‌گو بود، امتیاز میانگین ۷۱ از صد را از یازده منتقد در «متاکریتیک» گرفته است.

فیلم «ماهی کوچک» دارای زمان کاملا تصادفی است. داستان فیلم از فیلمنامه‌ای به قلم Mattson Tomlin، بر اساس یک داستان کوتاه از آجا گابل گرفته شده است. آجا گابل این داستان کوتاه را در یک دهه پیش منتشر کرده است.

جک اوکانل در نقش جود و اولیویا کوک در نقش اِما در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند. این زوج احساساتی دقیق و بازی‌های هوشمندانه در فیلم «ماهی کوچک» به نمایش می‌گذارند.

little fish 2021 (3).jpg

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: زوجی مبارزه می‌کنند رابطه‌شان را حفظ کنند چون ویروس ازدست‌رفتن حافظه همه‌گیر شده است و خطر پاک‌شدن عشق و خاطرات شیرین‌شان وجود دارد. فیلم ماهی کوچک داستان جامعه‌ای را روایت می‌کند. که به‌خاطر شیوع یک ویروس که حافظه افراد را از بین می‌برد در یک انزوا و تنهایی فرو رفته‌اند.

اما یک متخصص دامپزشکی در یک پناهگاه حیوانات سیاتل است. جود یک عکاس و معتاد سابق است که در پنج سال گذشته تمیز بوده است. پس از یک ملاقات زیبا در ساحلی خلوت و با کمک یک سگ شیرین به نام بلو، هر دو سریع ارتباط برقرار می‌کنند.

little fish 2021 (2).jpg

علائم ویروسی که در این فیلم همه گیر می‌شود با ویروی کووید 19 تفاوت دارد. ولی صحنه‌هایی که در مدت این بیماری مشاهده می‌کنیم برای همه ما آشناست. افرادی که ماسک‌های جراحی دارند و در اتاق‌های انتظار نشسته‌اند و با اضطراب کاغذهای بریده بریده را پر می‌کنند. تلویزیون‌ها اخباری در مورد انتشار و همچنین امیدی که ممکن است یک آزمایش بالینی ایجاد کند ارائه می‌کنند. و در انتها سر درگمی جای خود را به وحشت می‌دهد. و این باعث می‌شود که مردم در خارج از بیمارستان سر و صدا کنند، درهای شیشه‌ای را بکوبند و به دنبال کمک یا حداقل اطمینان می‌گردند.

little fish 2021 (4).jpg

«ماهی کوچک» به شدت تحت تاثیر فیلم «ممنتو» کریستوفر نولان است. در صحنه‌ای جود یادداشت‌هایی را برای خود در پشت تصاویر می‌نویسد. یا صحنه‌ای که در آن شخصیت‌ها اطلاعات مهم‌شان را بر روی بدن خود خالکوبی می‌کنند تا یادشان نرود. همه این‌ها و صحنه‌هایی دیگر، بخشی از برداشت‌هایی است که از فیلم نولان شده است. ولی با این حال «ماهی کوچک» فیلمی است که می‌توان چندین باره به تماشایش نشست و از آن لذت برد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید