یکشنبه, 07 آبان 1396 03:30

معرفی فیلم شگفتیWonder با بازی جولیا رابرتز / کاش هر روز خدا هالووین باشد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
 
سی و یک نما – پس از درخشش جاکوب ترمبلی در فیلم "اتاق" کمتر فیلمسازو کارگردانی بود که با خود نگوید، اگر فیلمی با محوریت یک پسر بچه بسازم به کسی جز جاکوب فکر نمی کنم و حالا او فرصت پیدا کرده تا در فیلم "شگفتی" در کنار ستارگانی چون "جولیا رابرتز"و "آوون ویلسن " بار دیگر توانائی هایش را در بازیگری بروز بدهد، هرچند که با گریمی سنگین او در نقش آگوست نتوانیم چهره شیرین و دلچسب او را داشته باشیم.
 
 "آر.جی. پالاچیو"چند سال پیش رمانی به امتیاز نیویورک تایمزنوشت که  به یکی از پر فروش ترین رمان های سال2015 بدل شد و هم چنین از سال 2013 به بعد بارها به عنوان بهترین رمان مورد تقدیر قرار گرفت.Wonder(شگفتی) که بزرگترین وجه تمایز آن در کنار تلخی درام ، تلاش این پسر بچه است که توانست زشتی چهره اش را شکست بدهد.
 
 
آگوست پالمن (جاکوب ترمبلی) عجیب الخلقه به دنيا آمده. قيافه‌ي خوبي ندارد، در واقع صورتش به طرز وحشتناكي زشت است. مشكل آگوست اين است كه پسري عادي و با هوش است با قيافه‌ي غيرعادي! او تا پایان دوره ابتدائی  به مدرسه نرفته ومادرش (جولیا رابرتز)در خانه به او درس می داده . اگوست بارها تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته اما همچنان قیافه ای غیر معمول دارد.
اما ...حالا خانواده‌اش تصميم گرفته‌اند او را به مدرسه بفرستند تا وارد اجتماع شود. گر چه پدر، مادر،خواهر و حتی مدیر مدرسه او را حمایت می کنند اما آيا "آگی" مي‌تواند همكلاس‌هايش را قانع كند با وجود قيافه‌ي ناخوشايندش او را دوست داشته باشند؟
 
 
در بخشی از شگفتی آمده است:کاش هر روز خدا هالووین باشد. باید به‌اندازه‌ی آگوست زشت‌رو باشی تا چنین آرزویی به دلت راه پیدا کند. در روز جشن هالوین، آگوست می‌تواند لباس مبدل بپوشد و مثل آدمی عادی همه‌جا برود بی‌آنکه نگران قیافه‌ی زشتش باشد. 
اینکه آیا فیلم "شگفتی" هم به اندازه کتابش می تواند مورد استقبال قرار بگیرد و به همان اندازه جذاب باشد، اتفاقی است که باید صبر کنیم تا در اکران فیلم ببینیم.
 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید