دوشنبه, 21 خرداد 1403 16:28

معرفی سریال "بیگانه: بی‌سرزمین" اثر نوح هاولی + جزئیات اولیه داستان

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی سریال "بیگانه: بی‌سرزمین" اثر نوح هاولی + جزئیات اولیه داستان معرفی سریال "بیگانه: بی‌سرزمین" اثر نوح هاولی + جزئیات اولیه داستان سی و یک نما

سی و یک نما - عنوان موقت سریال، "بیگانه: بی‌سرزمین" (Alien: Neverland) است و ۳۰ سال قبل از فیلم «بیگانه» ریدلی اسکات را روایت می‌کند. اولین جزئیات داستان منتشر شده این سریال را بخوانید.

در «بیگانه: بی‌سرزمین» (Alien: Neverland) با شخصیت‌هایی روی زمین آشنا می‌شویم که 30 سال قبل از فیلم «بیگانه» ساخته شده توسط ریدلی اسکات در سال 1979، زندگی می‌کنند. شخصیت‌ها درگیر اختلافی با ظهور هوش مصنوعی و رقابت بین سازندگان و کاربران آن هستند.

بسیاری از افراد درباره وضعیت سریال «بیگانه» اثر نوح هاولی کنجکاو بوده اند. چراغ سبز ساخت این سریال چهار سال پیش داده شد، اما به دلیل کووید، تغییر بازیگران و اعتصابات سال گذشته، ساخت آن دائما با تأخیر مواجه شده است.

آنچه تا به حال درباره این سریال می‌دانیم این است که پیش درآمدی بر فیلم اصلی ساخته شده توسط ریدلی اسکات در سال 1979 است و قرار است در سال 2025 از شبکه FX/Hulu پخش شود. هاولی که در حال حاضر در تایلند این سریال را فیلمبرداری می‌کند، درباره کل ماجرای ساخت سریال سکوت اختیار کرده است.

نوح هاولی در پادکست «کرول کال»، با ابراز رضایت شدید شبکه FX از ساخته‌‌اش، گفت که "امید آنها این است که فصل دوم را نیز به دنبال فصل اول بسازند." هاولی همچنین اشاره کرد که ریدلی اسکات هیچ گونه دخالت خلاقانه‌ای در ساخت این سریال ندارد. او گفت: «در چهار سالی که طول کشید تا این سریال را راه اندازی کنم، او چند فیلم ساخته است؟»

Noah Hawley's Titled ‘Alien Neverland'.jpg

هاولی در این گفت‌و‌گو به موضوعی اشاره کرد که در حین آماده سازی سریال به اسکات گفته است. هاولی ادامه داد: «آنچه به ریدلی گفتم این بود که "من در حال اقتباس از فیلم شما هستم." مجبور بودم تصمیمی بگیرم - آینده‌نگری پیشرفته یا "پرومتئوس"؟ و من آینده‌نگری پیشرفته را انتخاب کردم. وقتی چشمانم را می‌بندم و شما به من "بیگانه" می‌گویید، آن متن سبز آسکی را می‌بینم. می‌دانید، آن صدا را می‌شنوم. آن صفحه کلید را با خرابه‌های عجیب مصری روی آن می‌بینم. آن راهروها را می‌بینم.»

هاولی پیش از این تأیید کرده بود که سریال او بیشتر تحت تأثیر فیلم «بیگانه» اثر ریدلی اسکات و فیلم «بیگانگان» اثر جیمز کامرون قرار خواهد گرفت تا «پرومتئوس» و «بیگانه: پیمان» (Alien: Covenant). گفته می‌شود این سریال، "داستان بشریتی است که بین گذشته انگلی اولیه و آینده هوش مصنوعی گرفتار شده است، و هر دوی آنها سعی در نابود کردن ما دارند، بنابراین راه فراری وجود ندارد."

سریال هاولی که 70 سال قبل از فیلم بیگانه را دربرمی‌گیرد، بر ظهور غول شرکتی این فرنچایز، یعنی شرکت ویلند-یوتانی تمرکز می‌کند. شایعاتی وجود دارد که داستان سریال به این موضوع می‌پردازد که زنومورف (هیولای بیگانه) در ابتدا به عنوان یک سلاح زیستی ساخته شده است.

هاولی کار تولید را به اتمام رسانده است، اما گفته می‌شود که ساخت این سریال به دلیل برخی کارهای اضافی مربوط به جلوه های ویژه تا ماه جولای ادامه خواهد داشت. در این سریال قرار است بازیگرانی مانند سیدنی چاندلر، الکس لاوتر، اسی دیویس، آدارش گورو و ساموئل بلنکین به ایفای نقش بپردازند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید