سه شنبه, 29 بهمن 1398 13:33

به دو بهانه ساخت فیلم سینمایی “Bee Gees” با حضور «بردلی کوپر»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
به دو بهانه ساخت فیلم سینمایی  “Bee Gees” با حضور «بردلی کوپر» به دو بهانه ساخت فیلم سینمایی “Bee Gees” با حضور «بردلی کوپر»

پانیذ اسماعیل لو/ سی و یک نما - کودک که بودم، مادرم برایم به جای کتاب قصه های کودکانه ، از فیلم های مهم سینمای جهان به شکلی ساده قصه می ساخت ودر کنارش مرا با موسیقی روزدنیا آشنا می کرد.

من موسیقی جهان را با ترانه هایی که نوجوانی او را خاطره ساز کرده بودند شناختم. از بیتلز که مربوط به نسل قبل از او میشد تا گروه “Bee Gees” و “Abba” بعدها که بزرگتر شدم تا به امروزکه حالا من هم حرف هایی دارم که برای او تازگی دارد اما آنچنان با شور و هیجان گوش میدهد و حفظ می کند که انگار او کودک شده و من برایش قصه می گویم.برایش از دلایل موفقیت «Billie Eilish» با بیماری روحی که دارد و او را به ونگوک تشبیه می کنم و نگرانم تا مبادا سرنوشتی چون این نقاش بزرگ داشته باشد می گویم. یا اینکه چرا حضور«Eminem» در مراسم اسکار 2020 انقدر مهم است که تمام بزرگانی که در سالن حضور دارند به جز (مارتین اسکورسیزی)، برای اجرای ترانه ی فیلم “8 mile” می ایستند و وی را تشویق می کنند چرا که او اولین سفید پوستی است که رپ درجه یک خوانده در حالی که موسیقی رپ مخصوص خوانندگان سیاهپوست با آن حنجره و فیزیک صوتی VocalCords است که دارند.

 

ساخت فیلم سینمایی  Bee Gees با حضور بردلی کوپر


مقوله ی اتوبیوگرافی و داستان هایی بر مبنای واقعیت در دنیا و به خصوص هالیوود همواره جذابیت خاصی داشته و دارد که البته درکشور ما چندان با موفقیت رو به رو نبوده است که این بیشتر به نوع فرهنگ ما و اجتناب از حقایق بر می گردد. موسیقی در سینما وجه لاینفکی است (منظورم موسیقی متن و موسیقی فیلم که در بطن فیلم قرار می گیرد و بخشی تاثیرگزار از آن را می سازد نیست) و پرداختن به زندگی ستارگان موسیقی همیشه با استقبال رو به رو می شود و شانس بالایی برای دیده شدن دارند. مثل دو سال پیش و فیلم «Bohemian Rhapsody» که از گروه کویین فیلمی دیدنی ساخت و سال گذشته دو فیلم «راکتمن» با موفقیت نسبی و « جودی» که به جز بازی درخشان رنه زلوگر حرفی برای گفتن نداشت به دو شخصیت «التون جان» و « جودی گارلند» پرداخت.

 

ساخت فیلم سینمایی  Bee Gees با حضور بردلی کوپر

 

در سال های اخیر «بردلی کوپر» بازیگر و کارگردان مورد علاقه ی من که با فیلم محبوبم " ستاره ای متولد می شود" جایگاه ویژه تری برایم که پیگیر موسیقی هستم پیدا کرده بخصوص که تمام خواسته هایم از یک فیلم عاشقانه بر مبنای موسیقی، آهنگ سازی و ترانه را یک جا شامل میشود و نابغه ای چون لیدی گاگا مدت هاست که فکرم را مشغول کرده که ای کاش او دوباره فیلمی در ارتباط با موسیقی بسازد.
حالا خبر رسیده که برادلی کوپر قرار است نقش« Barry Gibb» تنها بازمانده و ستاره ی گروه اسطوره ای Bee Gees را در فیلمی که قرار است برپایه ی زندگی این گروه ساخته شود،بازی کند. آن هم به سفرش کمپانی Dream Workers «دریم ورکز» استیون اسپیلبرگ
گروهی که نه تنها آلبوم مشهوری به نام Tragedy" تراژدی" در کارنامه خود دارند بلکه زندگی تراژیکی هم داشته اند. سرنوشت تلخی که گریبان این گروه را گرفت اما "بری" ترانه سرا، آهنگ ساز و خواننده ی این گروه هرگز کم نیاورد و هنوز هم در سن ۷۳ سالگی روی استیج می رود و در فراغ دو برادر خود ترانه های قدیمی را به یاد آنها بازخوانی می وند.

 

ساخت فیلم سینمایی  Bee Gees با حضور بردلی کوپر


سه برادرکه یک گروه بی نظیر را تشکیل دادند ( که اول اندی گیب یکی دیگر از برادرها هم با آنها بود و خیلی زود کناره گرفت) و در دهه ی هفتاد میلادی بسیار پرطرفدار بودند، (دو برادر دوقلو به نام «رابین» و «موریس » در کنار برادر بزرگتر« بری»)، اما موریس و رابین هر دو در حالی براثر سرطان از دنیا رفتند که در اواخر دهه ی هشتاد، « اندی گیب» دیگر برادر آنها در سن سی سالگی ودر اوج شهرت درگذشت و بری حالا به تنهایی میخواند و از نظر روحی ، جسمی و توان اجرا هم کم نیاورد. اما در دل او چه می گذرد؟
بردلی کوپر پیش از این در ستاره ای متولد میشود که کارگردانی آن را نیز به عهده داشت وبرای او نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد را به ارمغان آورده بود، درورژن تازه ای از یک فیلم قدیمی،در نقش شخصیت موزیسینی ظاهر شد که بالاخره در زندگی کم آورد وخودش را کشت و حالا قرار است در قالب موزیسینی ظاهر شودد که با سختی ها می جنگد و هنوز هم کم نیاورده است و مسلما از عهده ی این نقش هم بر خواهد آمد.

 

ساخت فیلم سینمایی  Bee Gees با حضور بردلی کوپر


گروه “Bee Gees” با دو ترانه ی Saturday Night Fever"تب شنبه شب" و Staying Alive "زنده ماندن" که هر دو ترانه ها و آلبومی از دو فیلم مطرح با بازی «جان تراولتا » است همچنان در صدر پرفروشترین آلبوم های موسیقی دنیا قرار دارند .
نویسندگی این فیلم را «آنتونی مک ‌کارتن » برعهده دارد که فیلمنامه های موفق اتو بیوگرافی چون «نظریه همه‌چیز» و «Bohemian Rhapsody» را در کارنامه خود با چوایز متعدد از جمله اسکار در کارنامه دارد.
گر چه کارگردان این فیلم هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد که شخص «بردلی کوپر» بهترین گزینه برای ساخت این فیلم باشد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید