شنبه, 17 تیر 1396 13:14

جان ویلیامز تازه ترین اثر استیون اسپیلبرگ را آهنگسازی می کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جان ویلیامز تازه ترین اثر استیون اسپیلبرگ را آهنگسازی می کند جان ویلیامز تازه ترین اثر استیون اسپیلبرگ را آهنگسازی می کند

سی و یک نما- پرافتخارترین آهنگساز تاریخ سینما برای بیست‌وهشتمین بار در 43 سال گذشته، با «استیون اسپیلبرگ» همکاری می‌کند.

 

به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، «جان ویلیامز» برنده پنج جایزه اسکار و ۲۳ جایزه گرمی که فقط ساخت موسیقی دو فیلم از ساخته‌های بلند «استیون اسپیلبرگ» را برعهده نداشته است، در فیلم جدید این کارگردان هالیوودی به نام «اسناد» نیز حضور خواهد داشت.

این آهنگساز برجسته سینمای جهان تا کنون سه جایزه از پنج جایزه اسکار خود را برای فیلم‌های «اسپیلبرگ» (آرواره‌ها، ای تی و فهرست شیندلر) کسب کرده است.

وی همچنین چهار جایزه گلدن گلوب، هفت جایزه بافتا و دو جایزه امی نیز در کارنامه سینمایی‌اش دارد. ساخت موسیقی فیلم‌هایی دیگری مانند «جنگ ستارگان»، «سوپرمن»، «ایندیانا جونز»، «پارک ژوراسیک» و سه فیلم نخست از مجموعه «هری پاتر» بخشی از فعالیت هنری این موسیقیدان است.

ویلیامز که تا کنون ۵۰ بار نامزد دریافت اسکار شده، از این نظر رکورددار بالاترین نامزدی در میان افراد در قید حیات برای دریافت جایزه اسکار است و بعد از «آلفرد نیومن»، صاحب مقام دوم بالاترین تعداد نامزدی برای این جایزه در تاریخ پس از «والت دیسنی» با ۵۹ بار نامزدی محسوب می‌شود.

فیلم جدید «اسناد» که در ابتدا با عنوان «اسناد پنتاگون» معرفی شده بود، از ۲۲ دسامبر در آمریکا اکران خود را آغاز می‌کند و با بازی دو چهره سرشناس یعنی «مریل استریپ» و «تام هنکس»، روایتگر داستان واقعی «بن بردلی» دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام «کترین گراهام» است که دولت آمریکا را به سبب گزارش دادن مجموعه‌ای از اسناد بحث‌برانگیز در سال ۱۹۷۱ به چالش کشیدند.

فیلم دیگر «اسپیلبرگ» با عنوان «بازیکن شماره یک آماده» نیز همزمان با فیلم «اسناد» در مرحله پایانی قرار دارد، از این رو ساخت موسیقی فیلم «بازیکن شماره یک اماده» به «آلن سیلوستری» آهنگساز فیلم معروف «فارست گامپ» سپرده شده است.

ایسنا

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید