سه شنبه, 21 ارديبهشت 1400 11:10

تام کروز سه جایزه گلدن گلوبش را پس داد

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تام کروز سه جایزه گلدن گلوبش را پس داد تام کروز سه جایزه گلدن گلوبش را پس داد خبر سی و یک نما

سی و یک نما - تام کروز در ادامه جنجال عدم تنوع نژادی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، سه جایزه گلدن گلوبش را بازگرداند. واکنش علیه انجمن مطبوعات خارجی هالیوود از زمانی آغاز شد که مشخص شد این سازمان هیچ روزنامه نگار سیاه پوستی در میان 87 عضو خود ندارد. اگرچه انجمن مطبوعات خارجی هالیوود قول اصلاح داده، ولی بسیاری از افراد هالیوود فکر می کنند که اصلاحات به اندازه کافی پیش نمی روند.

به گزارش سی و یک نما به نقل از هالیوود ریپورتر، تام کروز سه جایزه گلدن گلوبش را پس داد. وی برای فیلم‌های «متولد چهارم جولای»، «مگنولیا» و «جری مگوایر» برنده گلدن گلوب شده بود. تام کروز این سه جایزه را روز پیش (دوشنبه) به دفتر انجمن فرستاده است.

پس از بایکوت این جوایز از سوی نتفلیکس، آمازون و وارنر میدیا، ان‌بی‌س که پخش مستقیم این مراسم را برعهده دارد، دیروز اعلام کرد برای سال ۲۰۲۲ این مراسم را پوشش نمی دهد و انتظار دارد تا این سال صرف ایجاد تغییرات شود.

این بالاترین اعتراضی است که در ماه‌های اخیر از سوی یک بازیگر انجام می‌شود. پیش از وی اسکارلت جوهانسون و مارک رافلو اعتراض خود را نسبت به سازمان‌دهندگان این جوایز ابراز کرده و از صنعت سینما خواسته بودند حمایت خود را تا زمان تغییر از این جوایز دریغ کنند.

کروز علاوه بر کسب سه جایزه برای فیلم‌های «آخرین سامورایی»، «تندر استوایی»، «چند مرد خوب» و «کسب‌وکار پرخطر» نیز نامزدی گلدن گلوب را کسب کرده بود.

با انتشار این خبر ایوا دوورنی کارگردان آفریقایی-آمریکایی در توییتر از کروز تجلیل کرد و نوشت: وقتی تام کروز جوایز گلدن گلوبش را که برای «جری مگوایر»، «مگنولیا» و «متولد چهارم جولای» گرفته در یک جعبه به انجمن پس داد به این وسیله به تبعیض جنسیتی، نژادپرستانه و تعصب اعتراض کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید