شنبه, 27 دی 1399 01:02

بونگ جون هو کارگردان فیلم اسکاری «انگل» رئیس داوران جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱ شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بونگ جون هو کارگردان فیلم اسکاری «انگل» رئیس داوران جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱ شد بونگ جون هو کارگردان فیلم اسکاری «انگل» رئیس داوران جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۱ شد

سی و یک نما - کارگردان کره‌ای فیلم اسکاری "انگل" هفتاد و هشتمین جشنواره ونیز را داوری می‌کند.

به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، بونگ جون هو کارگردان کره‌ای که سال گذشته فیلم "انگل" به کارگردانی او به یک موفقیت بزرگ در جوایز اسکار دست یافت، به‌عنوان رئیس هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز معرفی شد. این برای اولین بار است که یک کارگردان از کره جنوبی ریاست داوران بخش اصلی جشنواره ونیز را عهده‌دار می‌شود.

هیئت رئیسه بینال ونیز به پیشنهاد آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز، جون هو را به‌عنوان رئیس هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره ونیز ۲۰۲۱ انتخاب کرد. او و همکارانش در این بخش که هنوز معرفی نشده‌اند، برنده جایزه شیر طلایی و هفت جایزه دیگر این بخش را انتخاب می‌کنند.

جون هو در بیانیه‌ای گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز یک تاریخ طولانی و متنوع را حمل می‌کند، و من افتخار می‌کنم که در این رسم سینمایی زیبا تنیده می‌شوم.

آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز از جون هو به‌عنوان "یکی از معتبرترین و بدیع‌ترین صداها در سینمای جهان" یاد کرد.

در سال ۲۰۲۰، جشنواره فیلم ونیز با توجه به لغو جشنواره‌های سینمایی مهم چون کن و ترایبکا، اولین و تنها رویداد سینمایی بین‌المللی بزرگ بود که از زمان آغاز پاندمی کووید-۱۹ به‌صورت فیزیکی برگزار ‌شد. این رویداد سپتامبر پیش، قبل از آغاز موج دوم شیوع بیماری کرونا برگزار شد و داوران بخش مسابقه بین‌الملل به ریاست کیت بلانشت بازیگر استرالیایی جایزه شیر طلایی بهترین فیلم را به "سرزمین آواره‌ها" به کارگردانی کلویی ژائو دادند.

هفتاد و هشتمین جشنواره ونیز ۱ تا ۱۱ سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید