جمعه, 20 فروردين 1400 12:01

برگزاری برنامه های جشنواره فیلم کن با وجود کرونا به صورت غیرحضوری/ برگزاری مجازی شیرهای کن

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزاری برنامه های جشنواره فیلم کن با وجود کرونا به صورت غیرحضوری/ برگزاری مجازی شیرهای کن برگزاری برنامه های جشنواره فیلم کن با وجود کرونا به صورت غیرحضوری/ برگزاری مجازی شیرهای کن خبر سی و یک نما

سی و یک نما - جشنواره فیلم کن برنامه های بلندپروازانه خود را با وجود کرونا به صورت غیرحضوری برگزار می کند. کرونا در فرانسه پنج ماه است که در اوج است و این کشور در تعطیلی نسبی به سر می برد، اما وخیم تر شدن وضعیت بهداشت عمومی باعث نشده، جشنواره فیلم کن از برنامه های خود در اوایل ژوئیه برای میزبانی رویداد سینمایی جا خالی کند.

 به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، منابع آگاه از این جشنواره خبر می دهند که مدیر هنری جشنواره كن، تیری فرماكو در حال مذاکره با استودیوها و تهیه كنندگان آمریكایی است تا فیلم هایی را برای بررسی ارسال كنند و همچنین به دنبال هیئت داوران آمریکایی است تا به ریاست اسپایك لی دور هم جمع شوند.

برنامه های جشنواره با کمکهای شهردار کن و دولت فرانسه در حال پیشروی است و امید می رود جشنواره طبق برنامه زمانی تعیین شده بین 6 تا 17 ژوئیه برگزار شود.

مدیر هنری جشنواره همچنین از وس اندرسون و دیزنی خواسته تا فیلم «گزارش فرانسوی» را در کن به نمایش بگذارند. یکی از فیلم هایی که جشنواره در صدد نمایش آن است فیلم "خوک" با بازی نقش اصلی نیکلاس کیج است، درامی در مورد یک شکارچی که در جستجوی خوک ربوده شده خود است.

یکی دیگر از فیلمهایی که چندان به مذاق کن خوش نمی آید ولی طبق شایعات احتمال حضور در فرانسه را دارد، فیلم «تلماسه» حماسه علمی-تخیلی دنیس ویلنوو با بازی تیموتی شلامی و زندایا است، که به احتمال زیاد در یکی از جشنواره های پاییز مانند ونیز اکران خواهد شد.

با توجه به اینکه زمان جشنواره کن با برنامه های استودیوهای ایالات متحده مشخص نیست آنها فیلمهایشان را به جشنواره میفرستند یا نه. چون خیلی از مدیران از سفر خارجی و همچنین تبلیغ یا دیدن فیلم های به صورت مجازی اجتناب می کنند. علاوه بر این، نمایندگان برجسته فروش در حال برنامه ریزی بازار آنلاین ماه ژوئن هستند که جدای از جشنواره در 21 ژوئن برگزار می شود.

فیلیپ توماس رییس هیات مدیره شیرهای کن هم خبر داده که بعد از اینکه فستیوال سال گذشته شیرهای کن که مختص تبلیغات و بازاریابی بین‌المللی سینما است به خاطر پاندمی کنسل شد، حالا قرار شده دوره امسال بین روزهای بیست‌ویکم و بیست‌وپنجم ژوئن به صورت دیجیتال برگزار شود. وی گفت: «حالا می‌توانیم برای 2021 کاملاً به سمت این فرمت حرکت کنیم. در عین حال که مطمئنیم این روند تمام جشن‌ها، الهام‌ بخشی‌ ها و مشارکت ‌های همیشگی جشنواره را خواهد داشت و می‌توانیم در ماه ژوئن جامعه جهانی را به صورت مجازی متحد کنیم».

این رخداد همچنین قصد دارد در ماه مه برنامه عضویت شیرها را راه‌اندازی کند. این برنامه به اعضا اجازه می‌دهد به برنامه‌های خاص شیرهای کن زنده دسترسی ویژه داشته باشند. مبلغ عضویت 249 یورو تعیین شده که هم‌قیمت یک بلیت دیجیتال برای برنامه اصلی جشنواره است. تمام برندگان گذشته و حال حاضر شیرهای کن عضویت اضافی را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

سایمون کوک مدیر اجرایی جشنواره گفت: «شیرهای کن همچنین جوایز خود را اهدا خواهد کرد. بعد از اینکه جوایز سال گذشته متوقف شد، می‌ خواهیم بتوانیم به جامعه‌ مان این شانس را بدهیم که یک بار دیگر خود را در آثار خلاق جشنواره غوطه‌ ور کنند».

او اضافه کرد: «ما آثار را در مقیاسی بزرگ تبلیغ می‌کنیم و به ردیابی پیشرفت در طی مراسم می‌پردازیم، برنده‌ها را تحلیل می‌کنیم، بینش‌های جدیدی ارایه می‌کنیم و استعدادهای جدید را شناسایی می‌کنیم. بازگشت جوایز به معنی لحظه‌ای برای کل صنعت خواهد بود، اما در عین حال لحظه‌ای برای نگاه به آینده هم هست».

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید