شنبه, 26 مهر 1399 12:34

آلبومی با هفت قطعه شنیده نشده پس از مرگ «انیو موریکونه» آماده انتشار شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آلبومی با هفت قطعه شنیده نشده پس از مرگ «انیو موریکونه» آماده انتشار شد آلبومی با هفت قطعه شنیده نشده پس از مرگ «انیو موریکونه» آماده انتشار شد

سی و یک نما - اولین آلبوم پس از مرگ آهنگساز افسانه ای سینما «انیو موریکونه» چهار ماه بعد از درگذشت این آهنگساز مشهور آماده انتشار شد.

به گزارش سی و یک نما به نقل از ورایتی، چهار ماه بعد از درگذشت انیو موریکونه آهنگساز نامدار ایتالیایی برنده جایزه اسکار در ماه جولای، یک مجموعه از کارهای این اسطوره موسیقی فیلم مربوط به اواخر دهه ۶۰ تا اوایل دهه ۸۰ میلادی از سوی دو بنیاد موسیقیایی مربوط به این آهنگساز منتشر می شود. این آلبوم مجموعه‌ای از قطعاتی است که از اواخر دهه شصت تا اوایل دهه هشتاد میلادی ساخته شده‌اند و هفت قطعه که قبلاً منتشر نشده بودند در آن جمع شده است.

این آلبوم که «راز موریکونه/Morricone Segreto» نام دارد روز ششم نوامبر، یعنی چهار روز پیش از 92 سالگی این استاد بزرگ موسیقی منتشر می‌شود. آلبوم به صورت دیجیتال و همچنین روی سی‌دی و صفحه گرامافون در دسترس خواهد بود.

این مجموعه، که از آثار کمتر شناخته‌شده تجربی و نوآورانه موریکونه برای فیلم‌های سینمایی تشکیل شده، در تبلیغات به عنوان «سفری سمعی درون صداهای مرموز، گیتارهای عجیب، سیم‌های فضایی، سینتسایزرهای ترسناک و صوت‌های مدرن از آهنگسازی که همیشه جلوتر از زمان خود بود و سبک را به شیوه خودش دیکته می‌کرد» توصیف شده است.

فیلیپو شوگر مدیرعامل «شوگر موزیک» گفت: داریم آهنگ‌های چند فیلم را ارایه می‌کنیم که ممکن است خیلی موفق نبوده باشند، اما به این معنی نیست که موسیقی آن‌ها از اهمیت کمی برخوردار بودند.

پیرپائولو دو سانکتیس متخصص و تهیه‌کننده موسیقی ایتالیایی که مسئولیت جمع‌آوری مجموعه «Morricone Segreto» را داشته به این نکته اشاره کرد که با وجود اینکه بسیاری از آثار موریکونه طی یک دهه اخیر بازنشر شده، چیزی که کم بوده، آن بخش از چهره این آهنگساز بوده که او را برای نسلی از موزیسین‌ها نمادین کرد و روی آن‌ها اثر گذاشت.

او گفت: درباره موسیقی الکترونیک، هیپ هاپ و آلترناتیو راک صحبت می‌کنم. ایده این بود که ببینیم چرا موریکونه امروز هم در میان علاقه‌مندان موسیقی که بسیار دور از دنیای آهنگ‌های فیلم‌های سینمایی هستند بسیار محبوب است.

 در این آلبوم هیچ قطعه ای از چندتا از کارهای شاخص موریکونه از جمله «ماموریت مذهبی»، «روزی روزگاری در آمریکا» و «خوب، بد و زشت» وجود ندارد.

آندریا موریکونه پسر انیو موریکونه این قطعات انتخابی را شگفت انگیز خواند و از انتشار آنها حمایت کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید