شنبه, 28 بهمن 1396 03:30

آغاز شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین 2018/ زنانی با کفش های بی پاشنه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آغاز شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین 2018/ زنانی با کفش های بی پاشنه آغاز شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین 2018/ زنانی با کفش های بی پاشنه

سی و یک نما - شصت و هشتمین فستیوال فیلم برلین با نمایش انیمیشن «جزیره سگ‌ها» به کارگردانی وس اندرسون، آغاز شد.این اولین بار در تاریخ این فستیوال است که یک انیمیشن افتتاحیه برلیناله می شود و در بخش رقابتی نیز حضور دارد.

این دوره از جشنواره فیلم برلین تحت الشعاع اتهامات آزار جنسی در صنف سینمایی قرار گرفته و برخی از زنان بازیگر با هشتک "عروسک نیستیم!" تصمیم گرفتند تا با لباس های راحت و کفش های بی پاشنه و حتی چکمه های کابویی در مراسم حاضر شوند و به این ترتیب اعتراض خود را به خشونت های جنسی نشان دهند.

آنا بروگمن سینماگر در این رابطه گفته است:دیگر وقت آن رسیده تا ما خود راعاقل و ساختار شکن معرفی کنیم.

برلیناله 2018، نخستین فستیوال مهم سینمایی اروپا پس از جنجال آزار جنسی هاروی واینستین، تهیه کننده بزرگ هالیوود است.
24 فیلم در بخش اصلی فستیوال برلین حضور دارند که پنج فیلم ، خارج از رقابت نمایش داده می شوند. ریاست هیئت داوران بخش مسابقه جشنواره برلین امسال «تام تیکور»، کارگردان نام آورآلمانی است.

در این مراسم قرار است تندیس خرس افتخاری به «ویلم دفو»، بازیگر ‌و دوبلور با سابقه آمریکایی، اهدا شود.
در حالی که تعدادی از سینماگرانی که به آزار جنسی متهم هستند از حضور در جشنواره محروم شدند،یکی از حاشیه های امسال جشنواره برلین حضور «کیم کیدوک»، کارگردان مشهور کره ای است.این کارگردان که دارنده تندیس شیر طلایی جشنواره فیلم ونیزاست به آزار جنسی یک بازیگرزن متهم شده است.
سینمای ایران در شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین:
فیلم کمدی خوک ساخته مانی حقیقی که در جشنواره فیلم فجر شرکت نکرد در بخش رقابتی نماینده ایران خواهد بود. در این فیلم حسن معجونی بازیگر نقش اصلی است.این فیلم قبل از نمایش برای منتقدین رونمایی می شود.

در بخش «پانوراما»، یکی از بخش های مورد توجه جشنواره که چهل و هفت فیلم از حضور دارند ، « هجوم» شهرام مکری نیز نمایش داده خواهد شد.
در بخش «نسل نو» که اشاره به مخاطب چهارده سال به بالا دارد، دو فیلم محصول ایران به نمایش در می آید. فیلم «درِساژ» از پویا بادکوبه، در خلال داستان دختر نوجوانی به نام «گلسا»، گوشه ای از آسیب پذیری های قشر متوسط جامعه ایران را تصویر می کند. گفتنی است که این فیلم موفق به حضور درجشنواره فجر سی و ششم نشد.
فیلم «شهر قصه ها» ساخته « آرش نصیری» فیلمساز ایرانی از کشور فرانسه نیز در بخش فیلمهای کوتاه شرکت دارد و موضوع آن زندگی ایرانیان ساکن لس آنجلس است.«هندی و هرمز» عباس امینی محصول ایران وچک نیز در بخش نگاه نو جشنواره حضور دارد.
فیلم های «تنگه ابوغریب» و « به وقت شام» نیز قرار است در بازار جشنواره معرفی شوند.
برنده خرس طلایی برلیناله روز بیست و چهارم فوریه اعلام خواهد شد.


جمع آوری: پانیذ اسماعیل لو

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید