شنبه, 03 آبان 1399 01:06

هوگوی نقره‌ای جشنواره شیکاگو به «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
هوگوی نقره‌ای جشنواره شیکاگو به «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری رسید هوگوی نقره‌ای جشنواره شیکاگو به «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری رسید

سی و یک نما - جایزه هیأت داوران (هوگوی نقره‌ای) پنجاه و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو به فیلم «جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مُکری رسید.

 

به گزارش سی و یک نما، فیلم جنایت بی‌دقت ساخته جدید شهرام مُکری یکی از فیلم‌های بخش مسابقه بین‌المللی جشنواره فیلم شیکاگو بود و در نهایت موفق به کسب جایزه هیات داوران (هوگوی نقره‌ای) از این رویداد سینمایی شد.

سینمای ایران بعد از عزت اله انتظامی، جعفر پناهی و اصغر فرهادی برای چهارمین بار از بخش اصلی جشنواره شیکاگو جایزه گرفت.

امسال و در پنجاه و ششمین دوره برگزاری این جشنواره فیلم «جنایت بی دقت» در رقابت با یازده فیلم دیگر قرار داشت.

سینمای ایران برای اولین بار در سال ۱۹۷۱ جایزه هوگوی نقره ای بهترین بازیگر این فستیوال را برای عزت اله انتظامی و بازی در فیلم «گاو» به دست آورد. همچنین جعفر پناهی با فیلم «دایره» و اصغر فرهادی با فیلم «چهارشنبه سوری» برندگان هوگوی طلایی جشنواره شده اند.

همینطور محسن مخملباف با فیلم «پرزیدنت» محصول کشورهای آلمان فرانسه و انگلیس جایزه هوگوی طلایی را به دست آورده بود. سینمای ایران یک بار هم با فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» از وحید جلیلوند جایزه بخش مسابقه فیلم های اول و دوم (کارگردان های جدید) را برده است.

جنایت بی‌دقت اولین نمایش جهانی خود را در بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد. بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل کاهانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی بازیگران فیلم جدید و ۱۳۹ دقیقه‌ای شهرام مُکری هستند.

در خلاصه داستان این فیلم که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، آمده است: «فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجراها بر پرده سینما، داستان‌ آنها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود.»

فریبا کامران، سیاوش چراغی‌پور، الاهه بخشی، معصومه بیگی، گلنوش قهرمانی، محمد ربانی، محمود بهرازنیا، میثم دامن‌زه، آریا تقی‌پوریان، مینا درودیان، حامد محمودی، صدف عمویی، کیانا منتجبی، سعید نادری، محمدحسین محمدیان، امیر شاملو، محمدرضا جنگی، محمدحسین قشمی و داوود بنی‌اسد، رضا اسدی، امین قلی‌پور، سوگند علی‌ولی‌الله، یسنا رزمی، ایهان شایگان دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

پنجاه و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو از تاریخ ۱۴ تا ۲۵ اکتبر امسال (۲۳ مهر تا ۴ آبان) در آمریکا برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید