یکشنبه, 17 دی 1396 03:30

به بهانه حضور« آناهیتا افشار» در فیلم سینمایی «پل خواب» / دختری با کفش های کتانی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه حضور« آناهیتا افشار» در فیلم سینمایی «پل خواب» / دختری با کفش های کتانی به بهانه حضور« آناهیتا افشار» در فیلم سینمایی «پل خواب» / دختری با کفش های کتانی

سی و یک نما – در سال های اخیر بازیگران جوانی به عرصه سینما و تلویزیون معرفی شدند که با بازی های درخشان و گاه موقعیت های درخشانتر مورد تحسین قرار گرفتند، چه از نگاه اهالی سینما و چه از نگاه مخاطبین.جوانانی که با یک موقعیت مناسب توانستند حضور خود را پررنگ کنند و در این میان خوشبختانه بازیگران یک شبه ستاره شو بر خلاف گذشته ، کم است.

از نوید محمدزاده، امیر جدیدی ، پدرام شریفی ، امیرعلی دانائی تا پریناز ایزدیار ، طناز طباطبایی ، نازنین بیاتی و... ستاره های سال های اخیر سینما، هیچیک با برخی پارامترهای بی ارزش، معروف نشدند و نشان دادند که بازیگران قابلی هستند. اما در این میان یک بازیگر جوان و بسیار متفاوت و با استعداد به نام "آناهیتا افشار" گر چه جلوی دوربین بزرگان سینما قرار گرفت اما هرگز به اندازه بقیه شناخته نشد. آناهیتا افشار نه از نظر ظاهری و نه از نظر موقعیت ها و حضور قابل توجهش درسینما و تلویزیون هرگز تمایلی به خودنمایی و رخ نمایی نداشت تا جایی که حالا ما به عنوان رسالت یک رسانه تصمیم گرفتیم تا از او بگوییم.
بازی او اولین بار در سریال «سه در چهار» مجید صالحی در نقش یک دختر ساده و خنگ، آنقدر با مخاطب ارتباط برقرار کرد که بعد ها وقتی او را در فیلم "برف" و با حضوری درخشان اما غیر کمدی دیدیم نشناختیمش. آناهیتا افشار آنقدر در کارآکترها متفاوت ظاهر می شود که به واقع او را نمی شناسیم و گاه فکر می کنیم که اولین بار است که می بینیمش. (بی حاشیه بودن گاهی هم به ضرر بعضی هنرمندان تمام می شود و البته اصحاب رسانه ای هم که بی حاشیه اند معمولا در حاشیه می مانند و این وجه تشابه سیاسیون ، هنرمندان و رسانه ها ست). اما این نوع انتخاب آناهیتا افشار از نظر بعضی ها یقینا ستودنی است و مطمئنا با گذشت زمان از او بیشتر و بهتر خواهیم شنید،درست مثل روندی که صابر ابر طی کرد.

 

2138457.jpg


سال گذشته با وجود اینکه درخشش در فیلمی چون «ویلایی ها» منیر قیدی که همه بازیگرانش بی نظیر بودند بسیار سخت بود اما با دیدن بازی آناهیتا افشار در این نقش سخت ،همه تحسینش کردند اما باز هم متوجه نشدند که او همان بازیگر کمدی سریال های رضا عطاران و مجید صالحی است که به زودی می توانیم از بازی خوب او در فیلم "پل خواب" به کارگردانی اکتای براهنی و تهیه کنندگی جهانگیر کوثری در کنار ساعد سهیلی ، هومن سیدی و اکبر زنجانپور لذت ببریم.
آناهیتا افشار متولد ۷ آبان ۱۳۶۵ (۳۱ سال) بازیگری را از بیست سالگی شروع کرده و مقابل دوربین کارگردانانی چون رسول صدرعاملی ، پیمان معادی ، منیر قیدی ، سیروس مقدم ، رضا عطاران ، مجید صالحی و....رفته است و این روزها هم سریال "سایه بان" برادران محمودی با حضور کوتاه او روی آنتن شبکه دو می رود.
فیلم شناسی:
( ویلایی‌ها (۱۳۹۵
(پل خواب (۱۳۹۴
(برف (۱۳۹۲
(یک، دو، سه،... پنج (۱۳۹۱
(برف روی کاج‌ها (۱۳۹۰
(زندگی با چشمان بسته (۱۳۸۷
سریال ها:
سایه بان (برادران محمودی)
مدینه (سیروس مقدم۱۳۹۳)
زیر هشت (سیروس مقدم۱۳۸۹)
رستگاران (سیروس مقدم۱۳۸۸)
سه در چهار (مجید صالحی۱۳۸۷)
ترش و شیرین (رضاعطاران۱۳۸۶)
متهم گریخت (رضاعطاران۱۳۸۴)

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید