سه شنبه, 23 آبان 1402 12:21

شکایت صداوسیما از مهران مدیری بابت پخش نشدن ۴۵ قسمت «دورهمی»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
شکایت صداوسیما از مهران مدیری بابت پخش نشدن ۴۵ قسمت «دورهمی» شکایت صداوسیما از مهران مدیری بابت پخش نشدن ۴۵ قسمت «دورهمی» سی و یک نما

سی و یک نما - شکایت رسانه ملی از مهران مدیری بابت پخش نشدن ۴۵ قسمت باقی‌مانده مسابقه «دورهمی»، از جمله اتفاقات جنجالی یک سال اخیر تلویزیون است که بر اساس اخبار منتشر شده، طی سال‌های اخیر کمتر مورد مشابه داشته است.

چهارشنبه ـ ۱۷ آبان‌ ماه ـ بود که مسعود ستایشی (سخنگوی قوه قضاییه) در نشست خبری هفتگی خود ادعای تهیه‌کننده مسابقه «دورهمی» مبنی بر شکایت سازمان صداوسیما از مهران مدیری را تایید کرد و گفت: سازمان صداوسیما به طرفیت شرکت همراه رسانه دادخواستی را تقدیم دادگاه کرده و خواسته‌اش مطالبه وجه قراردادی بوده و دادگاه هم در حال رسیدگی به این پرونده است.

ناصر قدیرکاشانی ـ تهیه‌کننده «دورهمی» ـ سی‌ام آبان ماه سال گذشته ماجرای شکایت صداوسیما و احضار به دادگاه را اعلام کرده بود.

اما اختلاف‌نظرها میان صداوسیما و مهران مدیری از آن زمان بار دیگر بالا گرفت که عنوان شد، مدیری قصد ساخت برنامه‌ای با نام «اسکار» را برای شبکه نمایش خانگی دارد و در حالی که مجوز تولید این برنامه از سوی ساترا داده شده بود، پخش در گروی مجوزی جدید بود که با این مشاجره‌ها به نظر می‌رسد به تایید نرسیده باشد.

در پی همین حواشی، پیشتر ناصر قدیر کاشانی در اظهاراتی درباره شکایت صداوسیما، ماجرا را به انتشار یک ویدئو توسط مهران مدیری در فضای مجازی نسبت داده بود که باعث شد تلویزیون از ادامه پخش «دورهمی» انصراف دهد.

پیمان جبلی هم پس از آن در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت «دورهمی» گفته بود: برنامه‌هایی که صداوسیما برایشان هزینه می‌کند، باید متناسب با ذائقه جامعه، نیازها و اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی مخاطبان باشد؛ هرگاه برنامه‌ای از این شکل خارج شود، مورد استقبال مخاطبانمان واقع نمی‌شود و ما هم از آن استفاده نمی‌کنیم.

و بدین شکل بود که رییس رسانه ملی، نظر قطعی خود را درباره همکاری با مهران مدیری و ادامه پخش برنامه «دورهمی» در آن زمان اعلام کرد.

اما این شکایت چه به محکومیت مدیری برای پرداخت رقم مورد درخواست برسد و چه رد شود، می‌تواند در شکل همکاری سازمان صداوسیما با دیگر چهره‌ها هم تاثیرگذار باشد؛ خصوصا آنها که بدون در نظر گرفتن جایگاه حقوقی خود در رسانه ملی، گاه به اظهارنظرهای خاص سیاسی ـ اجتماعی می‌پردازند.

به نظر می‌رسد یکی از اهداف اصلی مدیران رسانه ملی در طرح این شکایت، ایجاد بازدارندگی برای انجام این‌گونه اظهارنظرها و کنش‌های سیاسی باشد.

جبلی به تازگی نیز در پاسخ به سوالی درباره ماجرای شکایت از مهران مدیری بیان کرد: دوستان ما در بخش حقوقی در حال بررسی و پیگیری هستند. این طبیعی است که یک سازمان به لحاظ حقوقی با افراد و موسسات مختلف، در اشکال مختلف با مشکل روبه‌رو شود و بالاخره قوانین و مقررات تکلیف را روشن می‌کند.

«دورهمی» که پخش آن از سال ۹۴ آغاز شد، در ابتدا در قالب تاک‌شو و با حضور چهره‌های معروف به روی آنتن می‌رفت، اما در ادامه این برنامه با تغییر قالب، به صورت یک مسابقه تلویزیونی به روی آنتن رفت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید