یکشنبه, 21 آبان 1402 00:52

اخراج تیمِ خوبِ شهیدی‌‌فرد از برنامه موفق "به افق فلسطین" / خودزنی تلویزیون

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اخراج تیمِ خوبِ شهیدی‌‌فرد از برنامه موفق "به افق فلسطین" / خودزنی تلویزیون اخراج تیمِ خوبِ شهیدی‌‌فرد از برنامه موفق "به افق فلسطین" / خودزنی تلویزیون سی و یک نما

سی و یک نما - عوامل برنامه «به افق فلسطین» که این روزها حواشی بسیاری را برای خود رقم زده اما مخاطبان را با خود همراه کرده بودند، از این برنامه کنار گذاشته شدند. گر چه گفته می‌شود که این تصمیم ارتباطی به دعوت از محمدجواد ظریف و حسن روحانی به عنوان مهمانان آینده برنامه ندارد.

 و حالا، رسانه ملی یک موقعیت خوب برای رونق بازار کسادش را از دست می‌دهد و البته یک برنامه‌ساز که همیشه مردم را به تماشای تلویزیون ترغیب کرده است.

و... به این ترتیب تلویزیون اتمام حجت می‌کند که اگر قرار باشد برنامه‌ای استاندارد، چالشی و حرفه‌ای با جذب مخاطب بالا آن هم در شبکه افق و تولید سازمان  اوج، بخواهد خلاف سلیقه مدیران و در جهت سلیقه‌‌ی مردم باشد هم حذف می‌شود.

مگر از برنامه نود  پرمخاطب‌تر هم بود؟

چرا باید شهیدی‌فر، سالها از برنامه سازی در تلویزیون منع شود و حالا هم اینطور؟ از "به افق فلسطین" فقط یک اسم و لوگو باقی بماند برای جذب مخاطب؟!

تلویزیون فیلی شده که مرده و زنده‌اش یک قیمت است!

پس از اتفاقات اخیر در فلسطین و اسرائیل بود که در تلویزیون ضرورت روی آنتن آمدن چند برنامه ویژه پوشش خبری، تحلیل و گفتمان درباره فلسطین احساس شد. در همان ابتدا برنامه «به افق فلسطین» توانست مخاطب را به خود جذب کند چرا که مخاطب را در مواجه با سران احزاب مختلف کشور رو به رو می‌کرد و او را مجاب به تماشا می‌کرد. درکل انتظار می‌رفت، تلویزیون بازهم شمشیر را از رو ببند و برنامه‌ای را از کل تلویزیون محو کند اما تعجب آور است مدیران تصمیم گرفتند دست روی عوامل برنامه «به افق فلسطین» بگذارند که یکی از تولیدات سازمان رسانه‌ای اوج است. در واقع گروه سازنده این برنامه اخراج شدند و گفته می‌شود محمدجواد ظریف مهمان روز شنبه این برنامه بوده که ‌ناگهان حضور او نیز منتفی شده است. امید می‌رود پس از کسب تجربه‌های متفاوت در انحدام برنامه‌ها و مانع شدن از حضور چهرهای مورد علاقه مخاطب، مدیران به ذائقه مخاطب بها دهند و درصدد روی آنتن ماندن برنامه‌هایی نظیر «به افق فلسطین» و عوامل خوش‌فکر آن که توانستند از پس چالش‌ها بربیایند و مخاطب را با خود همراه کنند، باشند.

 اطلاعیه برنامه «به افق فلسطین»

در اطلاعیه امشب این برنامه آمده است: مدیریت شبکه افق تصمیم گرفت برنامه «به افق فلسطین» از شنبه ۲۱ آبان ماه با گروه دیگری ادامه پیدا کند. تیم طراح و تهیه برنامه در سازمان اوج به این تصمیم احترام می‌گذارد.

«به افق فلسطین» یک برنامه ترکیبی و گفت‌وگو محور است که حدود یک ماه است که از شبکه افق روی آنتن می‌رود. این برنامه همزمان با فجایعی که در غزه شکل گرفت راه اندازی شد و هر شب به صورت زنده در چند نوبت از شبکه به پخش رسید.

المیرا شریفی مقدم و سیدحسین حسینی ۲ مجری برنامه بودند و تیم سازنده که در خبرهای رسمی نامی از تهیه کنندگان آن عنوان نشد جمعی از حرفه‌ای های رسانه را تشکیل می‌دادند.

مهدی عرفاتی سردبیر این برنامه بود و محمدرضا شهیدی فر که نامش بارها به صورت غیررسمی در رسانه‌ها ذکر شد به عنوان کارگردان برنامه فعالیت می‌کرد.

سازنده معنوی برنامه را می‌توان به سازمان هنری رسانه‌ای اوج نسبت داد که حالا از شب گذشته تیم اولیه برنامه و هسته اصلی سازنده «به افق فلسطین» تغییر کرده است.

تنها واکنش رسمی نسبت به این تغییرات توییت عرفاتی سردبیر برنامه بود که شب گذشته ۲۰ آبان در فضای مجازی منتشر کرد و طی آن نوشت: «شبکه افق تصمیم گرفت برنامه ⁧ «به افق فلسطین» ⁩از شنبه ۲۰ آبان ماه با گروه دیگری ادامه پیدا کند. تیم طراح و تهیه برنامه در سازمان اوج ⁩ به این تصمیم احترام می‌گذارد.»

برگ برنده این برنامه اگرچه در خروجی آن به مهمانان متنوع روی آنتن نسبت داده می‌شود اما حتماً قبل‌تر از آن به تیمی حرفه‌ای برمی گردد که در یک اتاق فکر منسجم نقشه درستی را برای این برنامه طراحی کرده اند.

در واقع برگ برنده برنامه طراحی رسانه‌ای کامل آن بود که از مهمانان تا آیتم‌ها برای مخاطب محتوای جدید و به‌روزی داشت. هر روز با یک خبرنگار در غزه ارتباط زنده برقرار می‌شد و آخرین رویدادها و اتفاقات از این طریق به مخاطب انتقال پیدا می‌کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید