چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 12:39

معرفی فیلم کوتاه نامزد اسکار «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) | فیلمی الهام گرفته از قتل جورج فلوید

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
معرفی فیلم کوتاه نامزد اسکار «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) | فیلمی الهام گرفته از قتل جورج فلوید معرفی فیلم کوتاه نامزد اسکار «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) | فیلمی الهام گرفته از قتل جورج فلوید خبر سی و یک نما

سی و یک نما - تراون فری نویسنده و برنده جایزه امی، بعد از کشته شدن جورج فلوید، فیلم کوتاهی به نام «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) ساخته است که در بخش فیلم کوتاه اسکار امسال یکی از نامزدهاست.

به گزارش سی و یک نما به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلمساز فیلم کوتاه «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) در تازه ترین خبر مربوط به حکم قاتل جورج فلوید اعلام کرده که حکم افسار پلیسی که مرتکب قتل شده در مسیر درست است. تراون فری، نویسنده و برنده جایزه امی است، که فیلم کوتاهش با عنوان «دو غریبه دور» (Two Distant Strangers) نامزد اسکار امسال شده است وی این فیلم کوتاه را بلافاصله پس از کشته شدن جورج فلوید ساخته است.

تراون فری نویسنده و کارگردان فیلم «دو غریبه دور»، که فیلمی در باره بی رحمی پلیس است و مستقیماً از قتل جورج فلوید در 25 مه سال 2020 الهام گرفته بود، پس از محکومیت افسار پلیس واکنشی را با هالیوود ریپورتر در میان گذاشته است.

"تقریباً یک سال پیش، جهان به مدت 9 دقیقه تماشاگر تمام شدن زندگی در چشمان جورج فلوید توسط زانوی درک شووین بود. امروز جهان شاهد صدور اعلامیه ای بسیار محکم از سوی دادگستری است. آنچه که شاهد بودیم فقط غیرانسانی نبود، بلکه قتلی به دست مردی بود که برای خدمت و محافظت از هرکسی در جامعه قسم خورده بود. جنگ برای پایان دادن به خشونت پلیس پایان نیافته است و یک حکم نمی تواند سیستمی که آن را تداوم می بخشد را خاتمه دهد، اما این حکم نشانه ای است که ما توانایی حرکت در جهت جامعه ای را داریم که دیگر این اتفاقات رخ نمی دهد."

فیلم کوتاه «دو غریبه دور» که به صورت مشترک با همکاری مارتین دزموند ساخته شده است، یک درام 29 دقیقه ای است که داستان مرد جوان سیاه پوستی (با بازی بازیگر و خواننده رپ، جوئی بادا $ $) را روایت می کند که سعی دارد بعد از یک شب کار به خانه نزد سگش برود. اما با نوعی خشونت پلیس روبرو می شود که منجر به مرگش می گردد، این چرخه مرگبار بارها و بارها تکرار می شود و وی مجبور به زندگی مجدد در همان روز افتضاح می کند.

بی رحمی پلیس در فیلم با نمونه های واقعی آن در قرن بیست و یکم آمریکا الهام گرفته شده و به عنوان یک یادآوری قدرتمند در باره تعداد زیادی زن و مرد جوان سیاه پوست است که در سال های اخیر توسط پلیس جان خود را از دست داده اند.

دادگاهی که برای بررسی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی, برگزار شده بود "درک شاوین" را مجرم اعلام کرد.

هیات منصفه ی دادگاه، درک شاوین، مامور سابق پلیس مینیاپولیس، را در دو مورد جرم درجه دو و درجه سه و همچنین قتل غیر عمد محکوم شناخت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید