شنبه, 15 آذر 1399 12:44

معرفی فیلم ترسناک «تاریک و شرور» (The Dark and The Wicked)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
معرفی فیلم ترسناک «تاریک و شرور» (The Dark and The Wicked) معرفی فیلم ترسناک «تاریک و شرور» (The Dark and The Wicked)

سی و یک نما - فیلم جنایی و ترسناک «تاریک و شرور» (The Dark and The Wicked) به نویسندگی و کارگردانی برایان برتینو، یک رابطه باورپذیر خواهر و برادری را به تصویر می کشد.

 «تاریک و شرور» (The Dark and The Wicked) فیلم ترسناکی به نویسندگی و کارگردانی برایان بِرتینو کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی است که پیش از این با فیلم جنایی و ترسناک «غریبه‌ها» (۲۰۰٨) شناخته و تحسین شده بود. «تاریک و شرور» امتیاز میانگین ۷۲ از صد را از چهارده منتقد در «متاکریتیک» گرفته، اولین نمایشش در جشنواره فَنتِیژا بود و جوایز بهترین بازیگر زن اصلی و بهترین فیلم‌برداری را هم از جشنواره بین‌المللی فیلم کاتالونیا سیتخس برنده شد. این فیلم از شانزدهم آبان عرضه شده است.

برایان برتینو ۴۳ ساله و در کراولی، تگزاس به دینا آمده است. وی در دانشگاه تگزاس در آستین فیلمبرداری خوانده و بعد به لس آنجلس، کالیفرنیا رفته و در آنجا مشغول به کار در هالیوود شده است.

The Dark and The Wicked (2).jpg

داستان فیلم در یک مزرعهٔ دورافتادهٔ پرورش گوسفند در یکی از روستاهای تگزاس اتفاق می‌افتد، جایی که پدر یک خانواده در کُما است و آخرین نفس‌هایش را می‌کشد. دو فرزند خانواده (لوئیز و مایکل) در حالی برای وداع با پدرشان به مزرعه بازمی‌گردند که بیشتر نگران احوال مادرشان هستند. نوشته‌های مادر خانواده در دفترچهٔ خاطراتش و مجموعه صلیب‌هایی که جمع کرده (و به آن‌ها اعتقادی ندارد) نشان از این دارند که او معتقد به حضور یک موجود شیطانی است که تلاش می‌کند به شوهرش آسیب برساند.

The Dark and The Wicked (1).jpg

به عقیدهٔ منتقد آمریکایی فرانک شِک، تاریک و شرور فارغ از کیفیت مطلوب فنی، به‌خاطر تواناییش در استفاده از تِم «احساس مسئولیت در قبال افراد خانواده» تا حد زیادی موفق است و مانند بهترین فیلم‌های ژانر وحشت، ترس‌های آن تا مدت‌ها با بیننده باقی می‌مانند.

مایکل اوردونا در لس آنجلس تایمز عدم پیروی تاریک و شرور از قوانین روتین فیلم‌های ترسناک و موفقیت ایرلند و ابوت در به تصویر کشیدن یک رابطهٔ باورپذیر خواهر و برادری را از نقاط قوت فیلم دانسته‌است.

در این فیلم دیدنی مارین ایرلند در نقش لوئیز، مایکل ابوت جونیور در نقش مایکل، زاندر برکلی در نقش کشیش، لین اندروز در نقش پرستار، جولی اولیور-تاچ‌استون در نقش مادر، مایکل زگست در نقش پدر، تام ناویکی در نقش چارلی و الا بلنتاین در نقش دختر جوان نقش آفرینی کرده اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید