پنج شنبه, 04 شهریور 1395 13:33

معرفی فیلم "به هر قیمت" (Hell or High Water) / روایتی از تلاقی غرب قدیم و جدید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معرفی فیلم "به هر قیمت" (Hell or High Water) / روایتی از تلاقی غرب قدیم و جدید معرفی فیلم "به هر قیمت" (Hell or High Water) / روایتی از تلاقی غرب قدیم و جدید

سی و یک نما- فیلم جنایی و ماجرایی "به هر قیمت" (Hell or High Water) داستان دو برابر در غرب تگزاس است که بدجور در تنگنای مالی گیر کرده اند و حاضرند هر کاری را برای خارج شدن از این وضع انجام دهند. فیلم بعد از افتتاح در آمریکا، در ماه های مرداد و شهریور در سینماهای دنیا اکران خود را آغاز خواهد کرد.

فیلم درام جنایی و پرحادثه "به هر قیمت" (Hell or High Water) روایت دو برادر در غرب تگزاس را روایت می کند که هر یک به دلیلی درگیر تنگنای شدید مالی است. بدهکاری به بانک و بی پولی حس انتقام را در آنها دامن زده و در مسیر رویدادها با یک رنجر (مامور قانون تگزاس) تندخو و بدگفتار تگزاسی با بازی جف بریجز آشنا می شوند که بدنبال آخرین نبرد پیش از کناره گیری از کار است. این آشنایی مقدمه ای برای عملیات سرقت مسلحانه از بانک ها می شود.

فیلم لابه‌لای ماجراهای دستبرد و تعقیب و گریز به لحظه‌های تنهایی این دو برادر و کلانتری که در پی‌شان است فرصت نفس کشیدن می‌دهد و قرینه جذابی بین دو قطبش شکل می‌گیرد، اگر چه همچنان کلیشه‌های سینمای جریان اصلی در انگیزه آدم‌ها و مسیری که طی می‌کنند وجود دارد. فیلم در جغرافیای بکر شهرهای کوچک امریکا و متل‌ها می‌گذرد و لبریز از لانگ‌شات‌ جاده‌های بین این شهرها است.

hell-or-high-water-chris-pine-ben-foster.jpg

کریس پاین، بازیگر فیلم می گوید بی عدالتی اقتصادی محور اصلی داستان است و اضافه می کند : «یکی از موضوعات فیلم بانک ها و آن یک درصد ثروتمند است. ولی فیلم ما درباره ۹۹درصد، یعنی مردم معمولی است. کمی خشونت مسلحانه دارد که انتخاب کارگردان است. ولی این یک داستان اخلاقی، یا موشکافی در مسائل نیست، درسی نمیدهد بلکه رویدادها را به مخاطب نشان می دهد.»

hell-or-high-water.jpg

داستان فیلم در غرب تگزاس روی می دهد، جایی که تمایز بین صداقت و یاغی گری به هم ریخته است. دیوید مکنزی، کارگردان فیلم معتقد است داستان تلاقی غرب قدیم و جدید را روایت می کند. او می گوید: «پرداختن به آن دسته از مسائل اخلاقی که جواب روشنی ندارد برایم جذابیت دارد، ترجیح می دهم در فیلمهایم به سوالهایی بپردازم که جواب آن مبهم و مجهول است. این مایه اصلی فیلمنامه است. خوشحالم که در بخشهای زیادی از فیلم، مضمونها و محورهای مختلف در تعادل با هم پیش می روند. حفظ همه آنها در کنار حرکت و پویایی فیلم نکته مهمی بود. ولی احساس می کنم انجامش دادیم.»

در آخرین برنامه ریزی سرقت بانک و تکمیل نقشه، رویدادی غیرمنتظره دو برادر و تنها قانوگذار صادق منطقه را تهدید می کند. فیلم جنایی و پرحادثه «به هر قیمت» (HELL OR HIGH WATER) پس از افتتاح آن در آمریکا، طی ماه های مرداد و شهریور در سینماهای دنیا اکران می شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید