چهارشنبه, 18 اسفند 1395 16:45

فیلم هایی که نسخه کلاسیک آنها موفق تر است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فیلم هایی که نسخه کلاسیک آنها موفق تر است فیلم هایی که نسخه کلاسیک آنها موفق تر است

سی و یک نما- فیلم هایی هستند که از روی نسخه کلاسیک ساخته شده اند. انتظار می رفت که این بازسازی ها با وجود پیشرفت هایی که از نظر تکنیکی صورت گرفته است نسبت به نسخه های کلاسیک موفق تر ظاهر شوند که متاسفانه اینگونه نبوده اند و  همچنان نسخه کلاسیک آنها از نظر روایت و تاثیرگذاری و بازی ها حرف اول را می زنند.

 

 

photo_2017-03-08_15-39-00.jpg

فیلم ساعات ناامیدی

ساعات ناامیدی (The Desperate Hours) به کارگردانی ویلیام وایلر در سبک جنایی و حادثه‌ای محصول سال ۱۹۵۵است که از نسخه جدیدتر آن به کارگردانی مایکل چیمینو محصول سال 1990 هنوز هم موفق تر است.

photo_2017-03-08_15-39-04.jpg

فیلم روانی

روانی (Psycho) فیلمی دلهره‌آور به کارگردانی آلفرد هیچکاک محصول سال ۱۹۶۰کشور آمریکا. این فیلم یکی از برترین فیلم‌های ژانر وحشت تاریخ سینما شناخته شده است. با این حال از نسخه بازسازی شده آن به کارگردانی گاس ون سنت است که در سال ۱۹۹۸منتشر شد بهتر است. بازیگران متفاوتی در آن حضور دارند اما بیشتر از غالب بازسازی‌ها به یک بازسازی صحنه به صحنه شباهت دارد و بیشتر در آن از تدوین و حرکات دوربین هیچکاک تقلید شده است. بازسازی روانی شکستی هنری و تجاری بود.

photo_2017-03-08_15-39-08.jpg

فیلم شیطان صفتان

شیطان صفتان (Diabolique) بهکارگردانی آنری-ژرژ کلوزو و با بازی سیمون سینیوره محصول سال ۱۹۵۵است، و به نوعی پیش دستی بر سرگیجه ساخته آلفرد هیچکاک بود و بعدها تعداد زیادی فیلم و سریال از آن تأثیر گرفتند. فیلم بازسازی شده «شیطان صفتان» در سبک نئو نوآر به کارگردانی جرمیا اس. چچیک و نویسندگی آنری-ژرژ کلوزو و دان روس ساخته شد که در سال ۱۹۹۶منتشر شد. در این فیلم شارون استون، ایزابل آجانی، چاز پالمینتری و کتی بیتس بازی کرده‌اند. فیلم‌برداری این کار در پیتسبرگ، پنسیلوانیا و اطراف آن انجام گرفت.

photo_2017-03-08_18-50-44.jpg

فیلم کینگ کونگ

کینگ کونگ (King Kong) فیلمی هیولایی در سبک فانتزی و ماجراجویی کارگردانی مریان کوپر و ارنست بی. شودزاک با بازی فی ری محصول سال ۱۹۳۳است. این فیلم تا کنون دو بار در سال‌های ۱۹۷۶و ۲۰۰۵ بازسازی شده است. نسخه بازسازی سال 2005 با نقدهای مثبتی از سوی منتقدان رو به رو شد و در چندین فهرست «ده فیلم برتر سال ۲۰۰۵» جای گرفت. برخی از منتقدان به دلیل پخش ۳ساعته، فیلم را مورد انتقاد قرار دادند. کینگ کونگ برنده سه جایزه اسکار برای بهترین تدوین صدا، بهترین ترکیب صدا و بهترین جلوه‌های تصویری شد. اما موفقیت های این نسخه بیشتر از هر چیزی مرهون پیشرفت های تکنیکی است اما از نظر بار دراماتیک فیلمنامه و ماندگاری، نسخه 1977 جزو ماندگارترین های سینماست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید