دوشنبه, 02 اسفند 1395 11:53

فیلم اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی در کامبوج اکران شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فیلم اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی در کامبوج اکران شد فیلم اول پدرم را کشتند به کارگردانی آنجلینا جولی در کامبوج اکران شد

سی و یک نما- آنجلینا جولی، هنرپیشه و کارگردان آمریکایی، یک سال پس از شروع فیلمبرداری فیلم "اول پدرم را کشتند" در مراسم اکران این فیلم در کامبوج شرکت کرد. این فیلم داستان یک کودک سرباز را در کامبوج به تصویر می‌کشد.


آنجلینا جولی، کارگردان فیلم "اول پدرم را کشتند" در اکران این فیلم در کامبوج شرکت کرد. این فیلم داستان یک کودک سرباز را در دوران سلطه خمرهای سرخ در دهه ۱۹۷۰ میلادی در کامبوج نمایش می‌دهد.

نمایش این فیلم با مراسمی در معبد بزرگ و قدیمی "آنگکور وات"، که بزرگ‌ترین بنای مذهبی جهان به حساب می‌آید، برگزار شد. در این مراسم نوردوم سیهامونی، پادشاه کامبوج و بسیاری از بازماندگان قتل عام دوران خمرهای سرخ در کامبوج حضور داشتند.

فیلم "اول پدرم را کشتند" زندگی‌نامه‌ای‌ست بر اساس کتاب خاطرات کودکی لونگ آونگ، نویسنده و فعال حقوق بشر اهل کامبوج. او پنج ساله بود که رژیم مائوئیستی به رهبری پل پوت، طی کودتایی علیه سینگهام پادشاه این کشور بر کامبوج مسلط شد.

لونگ آونگ بعدها به عنوان کودک سرباز برای رژیم خمرهای سرخ پل پوت ‌جنگید، اما سپس موفق به فرار به آمریکا شد.

خمرهای سرخ به رهبری پل پوت در سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ میلادی چهارسال بر کامبوج حکمفرمایی کردند. آنها می‌خواستند در این کشور "جامعه نمونه کمونیستی" و حکومتی دهقانی بنا کنند. در این سال‌ها حدود دومیلیون نفر از جمعیت هشت میلیون نفری کامبوج در پی گرسنگی، شکنجه و اعدام کشته شدند.

بسیاری از این انسان‌های بی‌گناه را در کشتزارهای مرگ در گودال‌هایی که در زمین حفر کرده بودند، به رگبار بستند و کشتند.

آنجلینا جولی می‌گوید در جریان کارگردانی این فیلم خود را به سرزمین فرزندخوانده‌اش نزدیک‌تر احساس می‌کند. او در این باره می‌گوید: «می‌خواستم بدانم والدین بیولوژیک پسرم چه رویدادهایی را تجربه کرده‌اند.»

او که تاکنون سه بار برنده جایزه گلدن گلوب، دوبار برنده جایزه اتحادیه بازیگران سینما و یک بار برنده جایزه اسکار شده، در باره این فیلم می‌گوید داستان فیلم بسیار گیراست، زیرا از زبان دختری جوان تعریف می‌شود.

آنجلینا جولی امیدوار است که این فیلم بتواند اطلاعات ویژه‌ای در باره رژیم خمرهای سرخ در کامبوج به بیننده بدهد و جوانان کامبوجی را نسبت به تاریخ شان آگاه‌تر سازد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید