شنبه, 24 آبان 1399 12:08

رامین بحرانی فیلم اقتباسی «ببر سفید» را برای اکران آماده می‌کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
رامین بحرانی فیلم اقتباسی «ببر سفید» را برای اکران آماده می‌کند رامین بحرانی فیلم اقتباسی «ببر سفید» را برای اکران آماده می‌کند

سی و یک نما - فیلم سینمایی «ببر سفید» (The White Tiger) به کارگردانی رامین بحرانی در سال جدید به نمایش در می آید. این فیلم اقتباسی از رمان «آراویند آدیگا» نوشته شده در سال 2008 با عنوان ببر سفید است.

 در فیلم «ببر سفید» (The White Tiger) پریانکا چوپرا، راج کومار رائو (دو هنرپیشه سرشناس هندی) و آدارش گوراو بازی می کنند. اولین نمایش فیلم در دسامبر سال 2020 در سینماها انجام می شود و سپس از 22 ژانویه 2021 برای پخش در Netflix در دسترس خواهد بود.

کتاب «ببر سفید» که در سال 2008 توانسته بود جایزه بوکر را ازآن خود نماید، توسط شبکه نتفلیکس و کارگردان ایرانی رامین بحرانی تبدیل به فیلم سینمایی شده است. نویسندگی و کارگردانی این فیلم با رامین بحرانی و امتیاز پخش آن مربوط به شبکه نتفلیکس و شرکت فیلم سازی هندی است.

RaminBahraniWhiteTiger.jpg

همیشه کشف استعدادهای جدید در هالیوود مورد استقبال قرار می گیرد و این بار نتفلیکس یک ستاره برجسته به نام آدراش گوراو را از سینمای هند کشف کرده است. وی در "ببر سفید" نتفلیکس خوش درخشیده است.

این داستان جاه طلبانه و جذاب که توسط کارگردان تحسین شده ایرانی - آمریکایی رامین بحرانی نوشته و کارگردانی شده است، به دلیل موقعیت جغرافیایی صرف آن یعنی هند، ممکن است با فیلم "میلیونر زاغه نشین" به کارگرداین دنی بویل و برنده اسکار مقایسه شود. این فیلم بسیار تاریک تر و روایت متراکم تری نسبت به ساخته دنی بویل دارد، فیلم به احتمال زیاد همان جوایز اسکار سال 2008 را به دست نخواهد آورد ولی مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

The White Tiger 2020.jpg

این فیلم داستان بالرام هالوائی (با بازی آدراش گوراو)، راننده هندی است که با استفاده از روشهای زیرکانه و حیله گرانه خود، از روستایی فقیر به کارآفرینی موفق در هند مدرن تبدیل می شود.

روایت کتاب هم در ارتباط با پسر فقیری است که قصد ادامه دادن شغل کارگری پدری را ندارد و در مسیر شغل جدید خود به یک جنایتکار بزرگ تبدیل میشود.

در این کتاب نویسنده بیشتر شکاف طبقاتی موجود در هند را به تصویر می کشد و طبق اعلام خود نویسنده آراویند آدیگا وی با این کتاب دین خود به کشورش هنوستان را ادا کرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید