سه شنبه, 28 دی 1395 23:53

جیمز کامرون سریال مستند علمی-تخیلی می سازد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جیمز کامرون سریال مستند علمی-تخیلی می سازد جیمز کامرون سریال مستند علمی-تخیلی می سازد

سی و یک نما- شبکه AMC خبر داد که جیمز کامرون در آخرین کارگردانی خود دست به ساخت سریال مستندی با مضمون علمی –تخیلی زده است و این سریال در نوبت پخش شبکه قرار خواهد گرفت.

 

جیمز کامرون سازنده فیلم های پرفروشی مثل تایتانیک و آواتار، مشغول ساخت سریال علمی –تخیلی در قالب مستند برای شبکه AMC است. نام این سریال هنوز معلوم نیست. اما این سریال مستند در شش اپیزود به مدت 60 دقیقه ساخته می شود و برای سال 2018 آماده پخش خواهد بود. این سریال مستند به بررسی سیر تحول ژانر علمی-تخیلی در فرهنگ عامه می پردازد و به ریشه های این سبک خواهد پرداخت.

کامرون به همراه گروه اش در مورد موارد مثبت، تعاریف و آثار سینمایی و ادبی که در این ژانر شناخته شده اند، خواهند پرداخت و درباره آنها بحث و گفتگو خواهند نمود. مسلما یکی از این آثار قابل بحث، فیلم سینمایی 2001: یک ادیسه فضایی استنلی کوبریک به سال 1968 خواهد بود که بر روی فیلمساز شدن جیمز کامرون تاثیر گذاشته است. کامرون آثار خلاقانه استنلی کوبریک و ری بردبری را بهانه ای خواهد کرد تا بتواند به تاثیرگذاری این ژانر در سایر هنرها و علوم بپردازد.

jamescameron-avatar-vehicle.jpg

جیمز کامرون در مورد در نوشته ای بیان داشته است: "بدون ژول ورن یا اچ.جی ولز، هرگز ری بردبری یا رابرت آ. هاینلاینی وجود نداشت و بدون آن‌ها نیز هیچ وقت لوکاس، اسپیلبرگ، ریدلی، اسکات یا من نیز نبودیم."

آخرین فیلم جیمز کامرون، آواتار 2 در 21 دسامبر 2018 بر روی پرده خواهد رفت. کامرون درباره دنباله مجموعه آواتار نیز گفته که می خواهد طوری این مجموعه ها را بسازد که بدون عینک های سه بعدی نیز قابل دیدن باشند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید