چهارشنبه, 11 مرداد 1396 11:00

جدیدترین قسمت سریال Game Of Thrones به سرقت رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما  سریال بازی تاج و تخت ، یکی از پر مخاطب ترین سریال های دهه اخیر تلویزیون که از سیاستمداران دنیا تا مخاطبان عام را به خود مشغول کرده ، این روزها درگیر حمله هکر ها شده است.

 

به گزارش سایت آخرین خبر به نقل از  "دی جی تو "روز گذشته یک هکر ناشناس اعلام کرد که قصد دارد کل قسمت های آتی سریال های در دست تولید شبکه HBO و همچنین محتوای نوشتاری قسمت بعدی سریال محبوب بازی تاج و تخت (Game of Thrones) را منتشر کند و به دنبال این مساله HBO تایید کرد که هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است.

 

هکر مذکور با ارسال ایمیلی برای روزنامه نگاران مدعی شده که ۱.۵ ترابایت دیتای مربوط به HBO را به دست آورده که این خبر جنجال زیادی را در فضای آنلاین به پا کرد. گفته می شود قسمت های پخش نشده از برنامه های Ballers و Room 104 احتمالا در فضای مجازی پخش شده اند و هکری که دست به این اقدام زده تهدید کرده به زودی سریال های بیشتری را منتشر می کند.

 

البته اضافه کنیم که HBO مشخص نکرده دقیقا چه اطلاعاتی به سرقت رفته یا چه سریال هایی منتشر شده اند و نمی دانیم که آیا اطلاعات مربوط به مشتریان این شبکه تلویزیونی یا دیتای شخصی کارکنان آن نیز در زمره آنها قرار دارند یا خیر.

 

شبکه مذکور در بیانیه ای اعلام کرد:

 

شبکه HBO اخیرا هدف یک حمله سایبری قرار گرفته که موجب آسیب پذیری دارایی های معنوی و اطلاعات آن شده است. ما بلافاصله بررسی این اتفاق را آغاز کرده ایم و هم اکنون مشغول همکاری با نهادهای مجری قانون و شرکت های فعال در عرصه امنیت سایبری هستیم.

 

«ریچارد پلِپلِر» در ایمیل خود نوشت: «چنین اقداماتی برای همه ما ناراحت کننده و غیر قابل پذیرش است. متأسفانه مشکل پیش روی ما در دنیای امروز بسیار فراگیر شده است.»

 

البته هنوز مشخص نیست که هکرها چه اطلاعاتی از سریال «بازی تاج و تخت» (که یکشنبه سومین قسمت از فصل هفتم آن پخش شد) به دست آورده اند اما در صورت افشای جزئیات روند داستان، این دومین باری خواهد بود که سریال مذکور با موفقیت مورد حمله قرار گرفته؛ چرا که در سال 2015 نیز چهار قسمت نخست سریال بازی تاج و تخت به صورت اینترنتی منتشر شده بود.

 

چندی پیش شبکه های کامپیوتری کانال تلویزیونی پرطرفدار HBO مورد حمله هکر ها قرار گرفت و به طور کلی 1.5 ترا بایت از اطلاعات این شبکه به سرقت رفت . از جمله اطلاعات به سرقت رفته فیلمنامه قسمت چهارم سریال محبوب و پر طرفدار بازی تاج و تخت می باشد .

گفته شده است که هکر ها اقدام به پخش قسمت های پخش نشده از سریال های «اتاق 104 » و « فوتبالیست ها » نموده اند . مدیر عامل شبکه HBO طی ایمیلی خطاب به کارمندان خود ، این حمله را « بسیار اضطراب آور و ویرانگر برای همه » توصیف نموده است .

نخستین رسانه ای که اقدام به انتشار این خبر نمود " انترتینمنت ویکلی " بود . انتشار این خبر سر و صدای بسیاری در رسانه های اجتماعی به پا کرد و منجر شد تا نهایتا شبکه HBO طی بیانیه ای رسمی این خبر را تایید نمود .

گفتنی است که در حال حاضر هیچ گروهی مسئولیت این سرقت را به عهده نگرفته است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید