چهارشنبه, 27 اسفند 1399 12:07

اسپایک لی اولین رئیس سیاه پوست جشنواره فیلم کن می‌ماند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اسپایک لی اولین رئیس سیاه پوست جشنواره فیلم کن می‌ماند اسپایک لی اولین رئیس سیاه پوست جشنواره فیلم کن می‌ماند خبر سی و یک نما

سی و یک نما - اسپایک لی قرار بود رئیس هئیت داوران جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ باشد ولی کرونا نگذاشت جشنواره ای برگزار شود تا رئیسی داشته باشد. به همین دلیل اسپایک لی برای دومین سال در ریاست هئیت داوران جشنواره جهانی کن ماندگار شد. 

به گزارش سی و یک نما، اسپایک لی اولین سیاه پوستی است که عهده دار ریاست هئیت داوران جشنواره کن شده است. 

این دوره از جشنواره از ششم تا هفدهم ژوئیه (۱۵ تا ۲۶ تیر ۱۴۹۹) در کن برگزار می‌شود. طبق اخبار منتشر شده بازار فیلم کن هم که سالهای پیش همزمان با جشنواره فیلم کن برگزار می‌شد، به صورت یک نسخه آنلاین و پیش از آغاز جشنواره، برگزار می‌شود.

اسپایک لی قول داده بود که اگر دوباره جشنواره کن برپا شود، او به ساحل کروزات برمی‌گردد و ریاست داوران را می پذیرد.

پی‌یر لسکور مدیر این جشنواره گفت: در ماه‌های پرابهامی که به‌تازگی سپری کردیم، اسپایک لی همواره به ما دلگرمی داد. این حمایت سرانجام در حال نتیجه دادن است و ما برای ترسیم دوران سخت خود نمی‌توانیم شخصیتی قدرتمندتر از او در اختیار داشته باشیم.

تی‌یری فرمو دبیر جشنواره هم از شور و اشتیاق اسپایک لی به سینما گفت و افزود: این شوق انرژی ما برای آماده‌سازی این رویداد بزرگ را که همه در انتظارش هستند، افزایش داده است.

ترکیب داوران جشنواره کن در بخش اصلی و فیلم‌های بخش‌ اصلی جشنواره اوایل ماه ژوئن اعلام خواهد شد. اطلاعات بیشتر از هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن در هفته‌های آتی اعلام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید