پنج شنبه, 24 دی 1394 22:09

آلن ریکمن بازیگر بزرگ انگلیسی در سن هفتاد سالگی درگذشت / از پروفسور مجموعه هری پاتر تا داروغه ناتینگهام

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آلن ریکمن بازیگر بزرگ انگلیسی در سن هفتاد سالگی درگذشت / از پروفسور مجموعه هری پاتر تا داروغه ناتینگهام آلن ریکمن بازیگر بزرگ انگلیسی در سن هفتاد سالگی درگذشت / از پروفسور مجموعه هری پاتر تا داروغه ناتینگهام

سی و یک نما - آلن ریکمن یکی از اسطوره های بازیگری در تئاتر و سینما ی انگلستان،متولد ۲۱ فوریه ۱۹۴۶، صبح امروز در سن هفتاد سالگی بر اثر بیماری سرطان در گذشت. این بازیگر انگلیسی، برندهٔ جایزه امی، گلدن گلوب، انجمن فیلم انگلستان، بهترین بازیگر تلویزیونی و بهترین بازیگر روی صحنه تئاتر بود. بیشترین شهرت وی در ایران بازی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر در نقش "پروفسورسیوروس اسنیپ" است.

آلن سیدنی پاتریک ریکمن بازی های ماندگاری از جمله در فیلم های سینمائی جان سخت ، حس و احساس و رابین هود داشته است. وی امروز در چهاردم ژانویه ی 2016 به دلیل سرطان درگذشت.

ریکمن در سال ۱۹۹۵ در "تئاتر آلمیدا"ی لندن نمایش "مهمان زمستان" را کارگردانی کرد. وی در سال ۱۹۹۶ نسخه سینمایی این کار را با بازی اما تامسون و مادر واقعی او، فیلدا لاو ساخت. این نسخه سینمایی نامزد جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز بود اما برنده جایزه نشد.

وی در سال ۲۰۰۵ نمایش "نام من ریچل کوری" است را نویسندگی و کارگردانی کرد. این نمایش داستان واقعی دانشجوی دختر ۲۳ سالهٔ آمریکایی است که برای اعلام مخالفت و اعتراض به جنگ فلسطین به این منطقه سفر کرده بود و هنگامی که برای جلوگیری از خراب شدن خانهٔ فلسطینی‌ها جلوی بولدوزر ارتش اسرائیل را سد کند، توسط بلدوزر زیر گرفته و کشته شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید