شنبه, 30 تیر 1397 04:30

«اولین مرد» پس از «لالالند» دومین فیلم از «دمین شزل» که جشنواره ونیز را افتتاح خواهد کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«اولین مرد» پس از «لالالند» دومین فیلم از «دمین شزل» که جشنواره ونیز را افتتاح خواهد کرد «اولین مرد» پس از «لالالند» دومین فیلم از «دمین شزل» که جشنواره ونیز را افتتاح خواهد کرد

سی و یک نما - «دمین شزل» کارگردان اسکاری فیلم لالالند رکورددار بیشترین نامزدی در شاخه های مختلف جوایز اسکار سال 2016، برای دومین بار با درامی کاملا متفاوت آغازگرهفتاد و پنجمین جشنواره ونیز 2018می‌شود. « اولین مرد» جدیدترین ساخته «دمین شزل» درباره زندگی «نیل آرمسترانگ» فضانورد معروف آمریکایی در یک سال آخر زندگی او قبل از سفر به کره ماه است..

پیش از این رونمایی از فیلم «لالا لند»  در افتتاحیه ونیز برای دمین شزل خوش یمن بود و باید دید که این اقبال برای ساخته جدید او نیز خواهد افتاد یا خیر.


خبرگزاری ایسنا به نقل از روایتی در این مورد می نویسد: لالالند پس از افتتاح جشنواره قدیمی ونیز، حضور درخشانی در فصل جوایز سینمایی داشت و رکورد تعداد نامزدی در شاخه‌های مختلف تاریخ جوایز سینمایی اسکار را نیز به نام خود ثبت کرد و اسکار کارگردانی را نیز برای «شزل» به ارمغان آورد.
در این فیلم «رایان گاسلینگ» در نقش «نیل آرمسترانگ» فضانورد معروف آمریکایی بازی می‌کند و داستان فیلم درباره یک سال منتهی به ماموریت آپولو ۱۱ و فرود بر سطح کره ماه در سال ۱۹۶۹ میلادی است.


«کلر فوی» در فیلم «نخستین مرد» در نقش همسر «نیل آرمسترانگ» ایفای نقش کرده است و «جنت شیران»، «کایل شاندلر»، «جیسون کلارک»، «کوری استول»، «کریستوفر آبوت» و «پاتریک فوجیت» نیز دیگر بازیگران این درام فضایی هستند.


«اولین مرد» قرار است از تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ در  آمریکا به صورت گسترده اکران خود را آغاز کند.
«کوچک‌سازی»، «اورست»، «بردمن»، «جاذبه»، «اصولگرای بی‌میل»، «نیمه ماه مارس» و «قوی سیاه» فیلم‌هایی هستند که در چند سال اخیر جشنواره فیلم ونیز را افتتاح کردند. در چند سال اخیر فیلم‌های افتتاح‌گر جشنواره ونیز عملکرد موفقی در فصل جوایز سینمایی داشته‌اند. «کوچک‌سازی»، «اورست»، «بردمن»، «جاذبه»، «اصولگرای بی‌میل»، «نیمه ماه مارس» و «قوی سیاه» فیلم‌هایی هستند که در چند سال اخیر جشنواره فیلم ونیز را افتتاح کردند. در چند سال اخیر فیلم‌های افتتاح‌گر جشنواره ونیز عملکرد موفقی در فصل جوایز سینمایی داشته‌اند.

هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ اوبه گزارش ایسنا، ونیز به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان در چند سال اخیر به یک عامل تعیین‌کننده در فصل جوایز سینمایی تبدیل شده است ، به طوری که در چهار سال گذشته سه فیلم برنده اسکار بهترین فیلم، اولین نمایش جهانی خود را در این رویداد سینمایی تجربه کردند؛ «مرد پرنده» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو»،‌ «اسپاتلایت» از «تام مک‌کارتی» و فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرم دل‌تورو» برنده اسکار ۲۰۱۸.

«لالالند» ساخته «دمین شزل» و «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» نیز دو فیلم دیگری بودند که در چند سال اخیر در جشنواره ونیز به نمایش گذاشته شدند و پس از آن موفق به کسب چندین جایزه اسکار شدند.
تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت و امسال «گیرمو دل تورو» فیلمساز مشهور مکزیکی به عنوان رئیس داوران بخش رقابتی انتخاب شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید