چهارشنبه, 22 مرداد 1393 13:57

گزارش اکران فیلم های روی پرده / افزایش معنی‌دار فاصله میان میزان فروش فیلم‌ها

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- با گذشت سه هفته از آغاز اکران عید فطر، فیلم‌های روی پرده کم‌کم جا افتاده‌اند و افزایش فاصله میان ارقام فروش نشان از رقابتی نه چندان داغ میان فیلم‌های روی پرده دارد.

به گزارش سی و یک نما به نقل از هنرآنلاین، تابستان به نیمه رسید و فیلم های روی پرده با فروش هایی نه چندان دلگرم کننده (دستکم در مقایسه با اکران عید فطر سال گذشته) به کار خود ادامه می دهند.

بی تردید یکی از دلایل این افت نسبی میزان فروش ،عدم جذابیت فیلم های روی پرده است. ضمن آنکه همچنان گرما در تهران بیداد می کند. نکته ای که به هر تقدیر در کاهش میزان استقبال مخاطب از فیلم ها موثر است.نگاهی به فیلم های روی پرده و میزان فروش آنها خواهیم داشت.

"رد کارپت" رضا عطاران با سرعتی قابل توجه در مسیر رسیدن به عنوان پرفروش ترین فیلم امسال است. کمدی عطاران پس از نزدیک به هفت هفته نمایش عمومی با مجموع فروش حدود 2.5 میلیارد تومان در اکران تهران و شهرستان ها پیشتاز جدول فروش است. این فیلم هم اکنون در 22 سالن سینما در تهران روی پرده است.میزان فروش "ردکارپت" در روز دوشنبه گذشته رقمی نزدیک به 13 میلین تومان بوده است.

"کلاشینکف" دوازدهمین ساخته سعید سهیلی با فاصله ای معنی دار در رده دوم جدول فروش اکران قرار دارد. هرچند این فیلم و سایر فیلم ها دو یا سه هفته دیرتر از "ردکارپت" روی پرده رفتند.اما در نهایت بعید است بتوانند به میزان فروش نهایی این فیلم نزدیک شوند.درام اجتماعی تلخ سهیلی که عطاران را در نقشی بیش و کم جدی در فهرست بازیگران خود دارد، پس از سه هفته از آغاز نمایش حدود 800 میلیون تومان فروخته است. این فیلم با در اختیار داشتن 28 سالن سینما بیشترین تعداد سالن را در میان فیلم های اکران جاری در اختیار دارد.همین امر پشتوانه ای شده تا "کلاشینکف" با فروشی معادل 16 میلیون تومان در روز دوشنبه گذشته ، رکورد بیشترین میزان فروش روزانه را در میان فیلم ها از آن خود کند.

"آذر، شهدخت، پرویز و دیگران" ساخته بهروز افخمی هم این هفته به لحاظ میزان فروش روزانه از "ردکارپت" پیشی گرفته است. این فیلم طنزآلود روز دوشنبه با در اختیار داشتن 20 سالن سینما فروشی 15 میلیون تومانی داشت. به این ترتیب مجموع فروش فیلم " آذر،شهدخت،پرویز و دیگران" پس از 3 هفته نمایش عمومی به 450 میلیون تومان رسیده است.

"امروز" فیلم جدید رضا میرکریمی هم علیرغم تبلیغات وسیع و در اختیار داشتن ستاره محبوبی چون پرویز پرستویی با استقبال مناسبی مواجه نشده است. این فیلم که 14 سالن سینما در اختیار دارد ، پس از گذشت 20 روز از آغاز نمایش عمومی رقمی حدود 375 میلیون تومان فروخته است."امروز" در روز دوشنبه 11.5 میلیون تومان بلیت فروخت.

"فرشته ها با هم می آیند" نخستین ساخته حامد محمدی دیگر فیلمی است که به شکلی بی سروصدا به اکران خود ادامه می دهد. این فیلم که از عوامل جذابیت مثل بازیگران محبوب و یا قصه پرتحرک و پیچیده محروم است، در سه هفته گذشته بالغ بر 260 میلیون تومان فروش داشت. "فرشته ها با هم می آیند" با در اختیار داشتن 17 سالن سینما روز دوشنبه 8.5 میلیون تومان فروخت.

"حراج" ساخته حسین شهابی آخرین فیلم اکران عید فطر است که همچنان بدون در اختیار داشتن سینمای سرگروه و به شکلی مهجور روی پرده سینماهاست. این درام اجتماعی با محوریت معضلات زنان تنها 10 سالن سینما در اختیار دارد و با کمترین میزان تبلیغات ،پس از 20 روز نزدیک به 62 میلیون تومان فروخته است. میزان فروش "حراج" در روز دوشنبه 1 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید