شنبه, 18 مرداد 1393 15:54

امیر نادری با مستند "میزانسن با آرتور پن: یک مکالمه" در جشنواره ونیز

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما- امیر نادری فیلمساز کهنه‌کار ایرانی با یک مستند تازه در جشنواره ونیز حضور خواهد داشت.

سرویس سینمایی هنرآنلاین: مستند "میزانسن با آرتور پن: یک مکالمه" جدیدترین ساخته امیر نادری است که به زندگی و آثار آرتور پن فیلمساز نامدار آمریکایی می‌پردازد.

آرتور پن با ساخت فیلم‌هایی چون "بانی و کلاید"، "بزرگمرد کوچک"، "تعقیب" و " مرگ در زمستان" از جمله فیلمسازان یاغی هالیوود و نمایش‌گر خشونت و خشم زندگی آمریکایی شناخته می‌شد. مستند "میزانسن با آرتور پن: یک مکالمه" بیش از سه ساعت و سی دقیقه زمان دارد و قرار است در بخش "کلاسیک‌های ونیز" به نمایش درآید.

امیر نادری سال گذشته نیز در یک پروژه عمومی با عنوان "ونیز 70، آینده بارگزاری می‌شود" حضور داشت. این پروژه با حمایت جشنواره ونیز به هفتاد فیلمساز از جمله نادری این فرصت را داده بود تا فیلمی کوتاه درباره پیش‌بینی یا آرزوی خود از آینده سینما و هنر –صنعت فیلمسازی ارائه کنند. در این پروژه فیلمسازان بزرگی چون برناردو برتولوچی و میکله پلاچیدو هم همکاری داشتند.

امیر نادری هم‌اکنون هم مشغول ساخت یک فیلم بلند داستانی به نام "مونته" در ایتالیاست.

در کارنامه هنری نادری افتخاراتی چون جایزه بهترین فیلم جشنواره آوینیون فرانسه در سال 1997 برای فیلم "ای بی سی منهتن"، دو جایزه بهترین فیلم جشنواره سه قاره نانت برای فیلم‌های "آب، باد، خاک" و "دونده"، جایزه فیلم برگزیده منتقدان جشنواره تورینو در سال 2005 برای فیلم "دیوار صوتی" دیده می‌شود.

فیلم "وگاس: بر اساس یک داستان واقعی" امیر نادری هم در بخش مسابقه جشنواره ونیز شرکت کرد و جایزه افتخاری این جشنواره را دریافت کرد.

هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز 27 اوت تا 6 سپتامبر (5 تا 15 شهریور) برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره فیلم‌های دیگری از سینمای ایران از جمله " قصه‌ها" ساخته رخشان بنی اعتماد و " 99 خانه" اثر رامین بحرانی در بخش مسابقه، فیلم کوتاه "بچه" ساخته علی عسگری و "ملبورن" ساخته نیما جاویدی در بخش هفته منتقدان  حضور پررنگی دارند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید