شنبه, 11 ارديبهشت 1400 13:02

آمازون حق پخش «قهرمان» اصغر فرهادی را خرید

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آمازون حق پخش «قهرمان» اصغر فرهادی را خرید آمازون حق پخش «قهرمان» اصغر فرهادی را خرید خبر سی و یک نما

سی و یک نما - استودیو آمازون حق پخش فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی را خرید تا آن را برای فصل جوایز سینمایی 2022 آماده کند.

«قهرمان» دومین فیلم فرهادی پس از «فروشنده» است که آمازون در آمریکای شمالی پخش می‌کند. فیلم پیشین در جشنواره کن برنده دو جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه شد و در ادامه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را برد.

به نظر می‌رسد سرنوشتی مشابه در انتظار «قهرمان» هم باشد که با حضور بازیگران سرشناس ایرانی در شیراز ساخته شده و از گزینه‌های حضور در بخش مسابقه رسمی جشنواره کن 2021 است. اگر فیلم تازه فرهادی در کن بدرخشد، راه برای حضور قدرتمندانه آن در فصل جوایز سینمایی هموار می‌شود و شاید اسکار سوم هم در انتظار این سینماگر تحسین‌شده باشد.

«قهرمان» یکی از فیلم های معتبری است که برای حضور در جشنواره کن امسال نیز دورخیز کرده است و امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعى دیگر از بازیگران که اغلب آن‌ها چهره‌هاى جدید هستند در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. قصه فیلم جدید فرهادی هنوز مشخص نیست.

«قهرمان» بازگشت فرهادی به سرزمین مادری‌اش ایران پس از «همه می‌دانند» است که در اسپانیا ساخته شد و با وجود در اختیار داشتن بازیگران و ستاره‌های سرشناس اسپانیایی، چندان دیده و پسندیده نشد. هر چند نامزد دریافت هشت جایزه گویا (معادل اسپانیایی اسکار) از جمله بهترین فیلم و بهترین کارکردان بود. خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز بازیگران اصلی «همه می‌دانند» هستند.

فرهادی که با «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» دو اسکار برده و تقریبا تمام جوایز مهم سینمای جهان را در کارنامه دارد، چشم به تابستان امسال و اعلام فیلم‌های بخش مسابقه کن 2021 دوخته است. حق پخش «قهرمان» را شرکت ممنتو فیلمز بر عهده دارد و آن را در فرانسه روانه پرده سینماها خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید